هدر موبایل
1396/01/26 09:30:03
سرویس استان ها
احمد همتی:

ادامه روند طرح تحول نظام سلامت بر دوش کارکنان وزارت بهداشت و مجموعه نیروهای درمانی است

نماینده مردم سمنان مهدیشهر و سرخه درمجلس در میزگرد بررسی جوانب مختلف طرح تحول نظام سلامت گفت:مردم استان سمنان از اجرای طرح تحول سلامت رضایت ۸۶ درصدی دارند.
ادامه روند طرح تحول نظام سلامت بر دوش کارکنان وزارت بهداشت و مجموعه نیروهای درمانی است نماینده مردم سمنان مهدیشهر و سرخه درمجلس در میزگرد بررسی جوانب مختلف طرح تحول نظام سلامت گفت:مردم استان سمنان از اجرای طرح تحول سلامت رضایت 86 درصدی دارند. https://cdn.icana.ir/d/019/201703102158783109.jpg ادامه,روند,طرح,تحول,نظام,سلامت,بر,دوش,کارکنان,وزارت,بهداشت,و,مجموعه,نیروهای,درمانی,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛احمد همتی نماینده مردم سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی، مهدی شادنوش رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان، علیرضا اعرابی مدیرکل بیمه سلامت استان، سیدمجتبی اکرم مدیر درمان تامین اجتماعی استان و کامران قدس رئیس سازمان نظام پزشکی استان سمنان در میزگردی حضور داشتند و از جوانب مختلف مباحثی کارشناسانه درباره مزایا و نیازهای مرتبط به طرح تحول سلامت بیان کردند.

نماینده مردم شهرستان های سمنان، مهدیشهر وسرخه در مجلس شورای اسلامی گفت: هدفمندی یارانه ها، مسکن مهر، پزشک خانواده، از جمله طرح هایی است که نمونه آنها در کشورهای دنیا اجرا شده است، باید تلاش شود کارها علمی، زمان بندی شده و منطقی انجام شود نه این که با اجراکننده طرح و انتخابات بعدی تنظیم شود.

احمد همتی بیان داشت: اعتقاد نداشتن به عقل جمعی و منیّت که در کشور به شدت در حال رواج است برای کشور سم است و با وجود بهترین طرح ها کشور دچار مشکل خواهد شد.

وی بیان داشت: ابتدا شاید نیاز بود زیرساخت های طرح تحول نظام سلامت اجرایی می شد که بیماران مستقیم به متخصصان مراجعه نکنند.

نماینده مردم شهرستان های سمنان، مهدیشهر وسرخه در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: اجرا نشدن قانون، فقدان زیر ساخت ها و اجرای نشدن دقیق قوانین برای طرح تحول نظام سلامت در کشور مشکلاتی ایجاد کرد.

همتی افزود: هر طرحی که اجرا می شود باید بر روند اجرایی آن نظارت کرد این طرح در ابتدا خوب بود اما اکنون منحنی این طرح رو به پایین و چالش های آن در حال زیاد شدن است.

وی تصریح کرد: بر اساس مصوب باید پرداخت ها به صورت ماهانه به پزشکان پرداخت شود اما اکنون شاهد پرداخت نشدن به بیش از 10 ماه رسیده است.

نماینده مردم شهرستان های سمنان، مهدیشهر وسرخه در مجلس شورای اسلامی افزود: اگر کارکنان خدوم دلسوز وزارت بهداشت فردا بگویند یک سال حقوق کارانه خود را دریافت نکردند و از کار انصراف دهند آیا می توان گفت طرح تحول در مرحله خوبی قرار دارد.

وی تصریح کرد: ادامه روند طرح تحول نظام سلامت بر دوش کارکنان وزارت بهداشت و مجموعه نیروهای درمانی است که باید به مسایل آنان توجه شود.

همتی با بیان این که در چند ماه گذشته هشت هزار میلیارد تومان خارج از برنامه های قبلی برای تامین منابع مالی مورد نیاز طرح تحول سلامت مصوب و بخشی از آن تزریق شده است،
خاطرنشان کرد: شرایطی که در آن طرحی در مجلس مصوب می شود و دولت توان پرداخت ندارد، نشان از نبود منابع مالی برای حمایت از طرح است.

وی با بیان این که پرداختی مردم از 60 تا 70 درصد در حوزه سلامت بود واکنون به 20 تا 30 درصد رسیده و تامین این تفاوت و پرداخت آن بر دوش دولت است.

نماینده مردم شهرستان های سمنان، مهدیشهر وسرخه در مجلس شورای اسلامی گفت: در برنامه ششم توسعه بر اجرای برنامه پزشک خانواده تاکید شده است و امید است این طرح با مدیریت و بررسی نقاط قوت و ضعف با شرایط بهتری ادامه پیدا کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet