ولادت حضرت امام رضا (ع)
1396/01/26 09:33:33
سرویس سیاسی
رهبر با انتقاد از تعداد و نحوه ثبت نام داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری:

تفسیر عنوان "رجل سیاسی" باید تعیین شود/ تعداد بالای ثبت نام کنندگان موجب تمسخر می‌شود

نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی، گفت: نحوه ثبت نام داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری برای دوستان مایه تاسف بود و حتما برای دشمنان، این نوع از ثبت نام مایه تمسخر است.
تفسیر عنوان "رجل سیاسی" باید تعیین شود/ تعداد بالای ثبت نام کنندگان موجب تمسخر می‌شود نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی، گفت: نحوه ثبت نام داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری برای دوستان مایه تاسف بود و حتما برای دشمنان، این نوع از ثبت نام مایه تمسخر است. https://cdn.icana.ir/d/019/201606103630970540.jpg تفسیر,عنوان,"رجل,سیاسی",باید,تعیین,شود/,تعداد,بالای,ثبت,نام,کنندگان,موجب,تمسخر,می‌شود Icana

محمدتقی رهبر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص ثبت نام گسترده افراد در انتخابات ریاست جمهوری، اظهار داشت: امیدواریم با حضور مردم در انتخابات ریاست جمهوری، گزینه برتر در مصدر امور قرار گیرد و مصالح کشور را در نظر بگیرد.

نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تعداد افرادی که صلاحیت حضور در انتخابات را ندارند، متاسفانه برای انتخابات ریاست جمهوری کاندیدا شده‌اند، بیان کرد: نیاز به قانونی داریم تا شرایط داوطلبان شرکت در انتخابات ریاست جمهوری را مشخص کند.

وی افزود: پیشنهاد من این است که هر چه زودتر دولت لایحه ای را ارائه کند یا مجلس طرحی را تهیه کند که در آن شرایط داوطلبان مشخص شده باشد، حداقل سن برای ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری باید 40 و حد اکثر سن باید 70 سال باشد.

نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ثبت نام داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری که به صورت بدون " در و دروازه" انجام می‌شود، نباید تداوم پیدا کند، متذکر شد: هر چه سریعتر باید شرایط سنی و تحصیلاتی داوطلبان شرکت در انتخابات ریاست جمهوری مشخص شود تا موجبات تمسخر را پایان دهیم.

رهبر با بیان اینکه تنها عنوان "رجل سیاسی" را مطرح کرده‌اند که پسر 17 ساله ای نیز خود را مشمول این عنوان می‌داند زیرا مونث نیست و مرد است، ادامه داد: این نحوه ثبت نام داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری برای دوستان مایه تاسف بود و حتما برای دشمنان، این نوع از ثبت نام مایه تمسخر است.

وی در پاسخ به این سوال که آیا تعیین شاخص‌های "رجل سیاسی" می‌تواند مشکلات این حوزه را کاهش دهد یا خیر؟، گفت: عنوان "رجل سیاسی" می‌تواند فراگیر باشد، کسی رجل سیاسی است که سیاست را تجربه کرده باشد، طبیعتا این ویژگی نیاز به سن خاص دارد و همچنین باید سابقه درگیری با امور اجرایی را داشته باشد.

نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه موضوعات مهمی مانند سوابق و برنامه ها برای ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری مشخص نشده است، بیان کرد: تفسیر عنوان "رجل سیاسی" باید تعیین شود، همچنین  ابتدا و انتهای سن نیز باید مشخص شود همچنین سایر شایستگی ها باید مورد توجه قرار گیرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet