ولادت حضرت امام رضا (ع)
1396/01/26 10:43:57
سرویس اجتماعی
خدادادی:

انتقاد از قطع حمایت کمیته امداد از برخی مددجویان/ افزایش مستمری مددجویان نباید کمتر از مصوبه مجلس باشد

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس با انتقاد از قطع حمایت کمیته امداد امام (ره) از برخی مددجویان، گفت: کمیته امداد امام در مدت اخیر حمایت از تعدادی مددجویان را قطع کرده و پرونده‌های آنها را بسته است.
انتقاد از قطع حمایت کمیته امداد از برخی مددجویان/ افزایش مستمری مددجویان نباید کمتر از مصوبه مجلس باشد رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس با انتقاد از قطع حمایت کمیته امداد امام (ره) از برخی مددجویان، گفت: کمیته امداد امام در مدت اخیر حمایت از تعدادی مددجویان را قطع کرده و پرونده‌های آنها را بسته است. https://cdn.icana.ir/d/019/201610101789262506.jpg انتقاد,از,قطع,حمایت,کمیته,امداد,از,برخی,مددجویان/,افزایش,مستمری,مددجویان,نباید,کمتر,از,مصوبه,مجلس,باشد Icana

سلمان خدادادی در گفت‌ وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ ملت درباره اجرای قانون افزایش مستمری مددجویان کمیته امداد امام (ره) و سازمان بهزیستی با انتقاد از اقدامات اخیر کمیته امداد امام پیرامون قطع مستمری تعدادی از مددجویان خود، گفت: اخیرا کمیته امداد امام سیستمی را به شهرستان‌ها ابلاغ کرده که به موجب آن حمایت خود از تعدادی مددجویان که برخی از آنها حدود 15 سال تحت پوشش بودند به رقم توانمندی قطع کرده و پرونده‌های آنها را در این مجموعه بسته است.

نماینده مردم ملکان در مجلس شورای اسلامی با یادآوری مراجعه تعداد زیادی از مددجویان در روزهای آخر سال 95 و روزهای گذشته سال 96 به دفاتر نمایندگان مجلس، تصریح کرد: این اقدام کمیته امداد امام برخلاف تصمیم مجلسی‌ها درمورد افزایش مستمری مددجویان به میزان یک چهارم پرداختی به کارگران است، متاسفانه کمیته امداد امام ضرورت بازنگری در این خصوص را هم اعلام نکرده است.

وی با بیان اینکه کمیته امداد امام شتاب‌زده عمل کرده است، افزود: این اقدام غیراصولی سبب بدبینی‌ به این مجموعه‌ها خواهد شد، به ویژه در شرایطی که نمایندگان در جریان تصویب قانون برنامه ششم توسعه تصمیم به افزایش مستمری مددجویان بهزیستی و کمیته امداد امام گرفتند.

خدادادی با یادآوری اینکه میزان افزایش مستمری و نحوه تامین منابع  آن در بودجه سال 96 پیش‌بینی شده است، گفت: بهزیستی و کمیته امداد امام موظف به اجرای مصوبه قانونی مجلس هستند، البته مصوبه مجلس حداقل افزایش مستمری را مشخص کرده بر این اساس بهزیستی و کمیته امداد امام می‌توانند بیش از این میزان افزایش مستمری داشته باشند به خصوص برای خانواده‌های بالای 5 نفر می‌توانند ارقام بیشتری در نظر گیرند.

این نماینده مردم در مجلس دهم تاکید کرد: در هر صورت کمیته امداد امام و بهزیستی حق افزایش مستمری مددجویان خود را کمتر از یک چهارم پرداختی قانونی به کارگران رسمی ندارند زیرا این مصوبه قانونی مجلس است که به تایید شورای نگهبان و حتی مجمع تشخیص مصلحت نظام هم رسیده است.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در خصوص قطع حمایت از مددجویان کمیته امداد امام نیز پیگیری‌های لازم را خواهیم کرد و از ریاست کمیته امداد امام علت این اقدام را جویا خواهیم شد.

به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت؛ ستاد هدفمندسازی یارانه‌ها با صدور اطلاعیه‌ای در راستای اجرای قانون بودجه سال ۱۳۹۶ کل کشور افزایش حداقل مستمری خانوارهای مددجوی تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی را اعلام کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet