هدر موبایل
1396/01/26 10:37:21
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

توقف طرح تحول سلامت، بحران ایجاد می کند

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: با ارتقای شاخص های بهداشتی در طرح تحول سلامت، امید به زندگی در میان مردم افزایش پیدا کرد، اما در صورت توقف آن، بحران وسیعی در حوزه سلامت و درمان دامنگیر مردم خواهد شد.
توقف طرح تحول سلامت، بحران ایجاد می کند عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: با ارتقای شاخص های بهداشتی در طرح تحول سلامت، امید به زندگی در میان مردم افزایش پیدا کرد، اما در صورت توقف آن، بحران وسیعی در حوزه سلامت و درمان دامنگیر مردم خواهد شد. https://cdn.icana.ir/d/019/42728.jpg توقف,طرح,تحول,سلامت،,بحران,ایجاد,می,کند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، دکتر حسینعلی شهریاری به ساختن خانه های بهداشت، بازسازی مراکز بهداشتی، تجهیز و ارتقای هتلینگ بیمارستان ها در طرح تحول سلامت اشاره کرد و یادآور شد: زمانی نظام سلامت و درمان به قدری نابسامان بود که کسی پاسخگوی نیاز مردم نبود. بسیاری به نمایندگان مجلس مراجعه می کردند تا گره ای از مشکلات خود باز کنند که در بسیاری از مواقع رفع نمی شد یا گروهی از بیماران به دلیل نداشتن وسع مالی، حتی توانایی مراجعه به نمایندگان شهرهای خود را نداشتند.

وی ادامه داد: اما اجرای طرح تحول سلامت بار بزرگی از روی دوش نظام سلامت و درمان کشور برداشت و علاوه بر این که شاخص های بهداشتی را ارتقا داد، ۱۱ میلیون نفر را صاحب دفترچه بیمه کرد. مردم زاهدان نیز از این خوان نعمت بی بهره نماندند و بافت بیمارستان های فرسوده و قدیمی این شهر نیز نوسازی شده و هتلینگ شان ارتقا پیدا کرد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس خاطرنشان کرد: یکی از مهمترین دغدغه های مردم، سهولت دسترسی به درمان است و اگر مطمئن باشند که پس از بیمار شدن همسر، فرزند یا یکی از اعضای خانواده به راحتی به پزشک دسترسی خواهد داشت و نباید هزینه گزافی بابت درمان بپردازند، سایر مشکلات را تا حدود زیادی می توانند تحمل کنند. از این رو تداوم طرح تحول سلامت یک ضرورت است، در غیر این صورت بحران گسترده ای در نظام سلامت و درمان ایجاد خواهد شد.

به گزارش سلامت آنلاین، نماینده مردم زاهدان در مجلس عنوان کرد: برای تداوم بهینه طرح تحول سلامت و افزایش سطح خدمات دهی، مجلس نیز پیشقدم شده و منابع و اعتبارات مالی پایداری را برای آن تعریف خواهد کرد.

انتهای پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet