هدر موبایل
1396/01/26 10:49:06
سرویس اقتصادی
کوسه غراوی:

واردات ریل و واگن تحقق شعار سال را متوقف می کند/ تولیدملی جوابگوی نیاز داخل در نوسازی ناوگان حمل و نقل ریلی است

عضوکمیسیون عمران مجلس با تاکید برضرورت نوسازی ناوگان حمل و نقل ریلی کشور گفت: واردات ریل و واگن بر خلاف تحقق شعار سال بوده از این رو باید تولید داخل در این زمینه تقویت شود.
واردات ریل و واگن تحقق شعار سال را متوقف می کند/ تولیدملی جوابگوی نیاز داخل در نوسازی ناوگان حمل و نقل ریلی است عضوکمیسیون عمران مجلس با تاکید برضرورت نوسازی ناوگان حمل و نقل ریلی کشور گفت: واردات ریل و واگن بر خلاف تحقق شعار سال بوده از این رو باید تولید داخل در این زمینه تقویت شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201605101006636241.jpg واردات,ریل,و,واگن,تحقق,شعار,سال,را,متوقف,می,کند/,تولیدملی,جوابگوی,نیاز,داخل,در,نوسازی,ناوگان,حمل,و,نقل,ریلی,است Icana

شهرام کوسه غراوی درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به عمر بالای ناوگان حمل و نقل ریلی در کشور،گفت: شکی در ضرورت نوسازی این ناوگان وجود ندارد؛اما خرید از خارج و واردات ریل و واگن برای نوسازی ناوگان ریلی به صلاح نیست.

نماینده مردم مینودشت،کلاله و گالیکش در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه عمر بسیاری از قطارهای کشور بیش از 45 سال است، تصریح کرد:بی توجهی به نوسازی این قطارها حوادثی مشابه تصادف دو قطار سمنان را تکرار خواهد کرد.

وی با اشاره به برخی اخبار مبنی بر خرید واگن و ریل از خارج از کشور،گفت:بسیاری از کارخانجات داخلی در زمینه تولید واگن و ریل فعال بوده ازاین رو بی توجهی به تولید داخل تبعات بسیاری را متوجه کشور خواهد کرد.

دولت باید تولید داخل را برای نوسازی ناوگان حمل  نقل ریلی درنظر بگیرد

وی با بیان اینکه دولت باید تولید داخل را برای نوسازی ناوگان حمل  نقل ریلی درنظر بگیرد،افزود:با واردات ریل و واگن از خارج از کشور بیکاری قشر اعظمی از کارگران رقم می خورد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با تاکید بر اینکه تاکنون گزارشی از واردات ریل و واگن به کمیسیون عمران مجلس نرسیده است، تصریح کرد:این کمیسیون با واردات ریل و واگن مخالف بوده و این مهم را به وزیر راه و شهرسازی نیز ابلاغ کرده است.

وی ادامه داد:در صورت تایید خبر واردات ریل و واگن برخورد با دستگاه های مسئول دراین زمینه صورت خواهد گرفت.

عضوکمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، یادآور شد:واردات ریل و واگن با سیاست های اقتصادمقاومتی در تضاد آشکار است و درصورتی که دولت نسبت به این نوع واردات اصرار بورزد؛کمیسیون عمران مجلس با دعوت از مسئولان مربوطه مانع ازاین اقدام خواهد شد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet