هدر موبایل
1396/01/26 10:54:58
سرویس سیاسی
حسن بیکی:

پیام نشست ایران، روسیه و سوریه؛ شکست آمریکا در تغییر موضع مسکو/روسیه در کنار ایران برای مبارزه با تروریسم می ماند

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: اعلام همبستگی میان ایران، روسیه و سوریه و تأکید بر مبارزه با داعش و تروریست در نشست روز گذشته، پیروزی بزرگی برای ائتلاف مبارزه با تروریسم است.
پیام نشست ایران، روسیه و سوریه؛ شکست آمریکا در تغییر موضع مسکو/روسیه در کنار ایران برای مبارزه با تروریسم می ماند نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: اعلام همبستگی میان ایران، روسیه و سوریه و تأکید بر مبارزه با داعش و تروریست در نشست روز گذشته، پیروزی بزرگی برای ائتلاف مبارزه با تروریسم است. https://cdn.icana.ir/d/019/201607109241584372.jpg پیام,نشست,ایران،,روسیه,و,سوریه؛,شکست,آمریکا,در,تغییر,موضع,مسکو/روسیه,در,کنار,ایران,برای,مبارزه,با,تروریسم,می,ماند Icana

ابوالفضل حسن بیکی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درباره ابعاد نشست سه جانبه ایران، روسیه و سوریه در روز گذشته، گفت: برگزاری این نشست و بیانیه پایانی آن بار دیگر نشان داد که سه کشور اتحاد استراتژیکی را برای مقابله با تروریسم برقرار کردند.

نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: آمریکا در چند ماه اخیر تلاش زیادی را برای تغییر دادن سیاست های منطقه ای روسیه به ویژه در عرصه سوریه انجام داده و حتی مقامات آمریکایی  اعلام کردند که مسکو باید میان ایران و این کشور یکی را انتخاب کند، اما نشست سه جانبه ایران، روسیه و سوریه بار دیگر نشان داد که مسکو هیچ تصمیمی برای سیاست های خود در عرصه منطقه ای ندارد.

وی افزود: با توجه به اینکه دنیا در حال چند قطبی شدن بوده و جمهوری اسلامی قدرت نخست منطقه ای و یکی از مهم ترین بازیگران بین المللی محسوب می شود، روسیه در کنار ایران قرار گرفته است و این اتحاد به نفع دو کشور خواهد بود.

حسن بیکی ادامه داد: از طرف دیگر کشور روسیه در شرایط کنونی خطر تروریسم و فعالیت داعش را در منطقه کاملا احساس می کند و مقامات این کشور می داند که تغییر موضع در قبال سوریه به معنای تقویت تروریسم بوده که این مسئله احتمال بروز مسائل تروریستی در این کشور را تقویت می کند.

این نماینده مردم در مجلس دهم گفت: اعلام همبستگی میان ایران، روسیه و سوریه و تأکید بر مبارزه با داعش و تروریست در نشست روز گذشته، پیروزی  بزرگی برای ائتلاف مبارزه با تروریسم است.

وی ادامه داد: آمریکا در شرایط کنونی در وضعیت نامطلوبی قرار دارد و با روی کار آمدن ترامپ این شرایط بسیار متزلزل تر نیز شده است، حال برای فریب افکارعمومی دست به فرافکنی در عرصه منطقه ای و بین المللی می زند.

حسن بیکی گفت: در شرایط کنونی افکار عمومی دنیا بر علیه اقدامات آمریکا در عرصه منطقه از جمله حمله موشکی به سوریه و تجهیز تروریست ها به تسلیحات است و ایالات متحده برای تغییر این شرایط دست به هر کاری می زند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet