هدر موبایل
1396/01/26 11:47:39
سرویس سیاسی
حسن بیگی اقدامات تهاجمی ترامپ را تحلیل کرد:

تلاش ترامپ برای انحراف اعتراضات داخلی آمریکا / افشای نقاط ضعف ارتش ایالات متحده

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان این که ترامپ با تهاجم علیه خاورمیانه و جنگ دنبال ایجاد فضای دوقطبی و انحراف افکار عمومی آمریکا است ، گفت: اقدامات نظامی آمریکا منجر به افشای نقاط ضعف ارتش ایالات متحده شده است.
تلاش ترامپ برای انحراف اعتراضات داخلی آمریکا / افشای نقاط ضعف ارتش ایالات متحده نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان این که ترامپ با تهاجم علیه خاورمیانه و جنگ دنبال ایجاد فضای دوقطبی و انحراف افکار عمومی آمریکا است ، گفت: اقدامات نظامی آمریکا منجر به افشای نقاط ضعف ارتش ایالات متحده شده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201606100689874533.jpg تلاش,ترامپ,برای,انحراف,اعتراضات,داخلی,آمریکا,/,افشای,نقاط,ضعف,ارتش,ایالات,متحده Icana

ابوالفضل حسن بیکی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت گفت: اقدامات جنون انگیز ترامپ راهبردکاخ سفید در جهت جلوگیری از فروپاشی ایالات متحده است.

نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی با بیان این که جنبش وال استریت در سال 2011 شکاف های اساسی جامعه آمریکا را فاش کرد،گفت:ترامپ نماینده 1 درصد ثروتمندان آمریکا است و با جنگ طلبی دنبال جلوگیری از وقوع شورش بزرگ است.

وی در ادامه افزود: تهاجم فرامنطقه ای و جنگ همواره به عنوان راه فرار دولت های ایالات متحده برای انحراف از بحران های اقتصادی و اجتماعی واشنگتن است.

تلاش برای ایجاد فضای دو قطبی

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: آمریکا که به جهان تک قطبی دست نیافت تلاش می کند برای احیای اقتدار ایالات متحده ، جهان دو قطبی را در تقابل با روسیه و چین بازسازی کند.

وی با اشاره به ابراز نارضایتی آلمان و اتحادیه اروپایی از تنش آمریکا با روسیه گفت: ترامپ عملا با اتحادیه اروپایی رفتار تخاصم آلودی را دنبال می کند تا انسجام قاره سبز منهدم شود و فضای سیاسی از چند قطبی به دو قطبی تغییر فضا پیدا کند.

حسن بیکی با اشاره به استفاده آمریکا از مادربمب در افغانستان گفت: اقدام پنتاگون پیام های نانوشته ای برای روسیه ، پاکستان ، هند ، چین و ایران داشته است.

افشای نقاط ضعف ارتش آمریکا

وی تصریح کرد: آمریکا با استفاده از بزرگ ترین بمب غیرهسته ای تلاش کرد اقتدار خود را به رخ بکشاند اما در واقعیت این حمله شباهت زیادی به شلیک عادی خمپاره داشته است.

این نماینده مجلس دهم گفت: ترامپ با بزرگ نمایی مجموعه اقدامات تهاجمی تلاش می کند فضای داخلی آمریکا را مرعوب قدرت نظامی پنتاگون نماید اما در واقعیت استیصال نظامی و سیاسی کاخ سفید فاش شده است.

وی خاطرنشان کرد: تروریسم مهندسی شده همواره به عنوان راهبرد آمریکایی ها در دستور کار بوده است و ما امروز هم ادعای جنگ با داعش در افغانستان را در همین راستا تحلیل می کنیم.

حسن بیکی گفت: آمریکا در عین حال که برای رقبای خود چنگ و دندان نشان می دهد تلاش می کند کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس را نیز مرعوب قدرت نظامی پنتاگون کرده و تسلیحات بیشتری به آنها بفروشد.

وی با بیان این که اقدامات نظامی اخیر نقاط ضعف آمریکا را فاش کرده است ، گفت: تاریخ نشان می دهد که مداخلات فرامرزی آمریکا در خاورمیانه به نتیجه نرسیده است و در آینده شاهد تشدید هزینه های سنگین ارتش ایالات متحده و افزایش کسری بودجه این کشور خواهیم بود./

پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet