روز مجلس
1396/01/26 13:38:27
سرویس اجتماعی
پورحسین مطرح کرد:

غلبه بر بحران بیکاری نیازمند عزم جدی دولت و مجلس/سهم اندک اشتغال در برنامه ششم

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با انتقاد از اینکه منشا بسیاری از مشکلات کشور بیکاری و نبود اشتغال است غلبه بر بحران بیکاری را نیازمند عزم و اراده جدی دولت، مجلس و ارائه برنامه راهبردی و همچنین هماهنگی بین دستگاهی دانست.
غلبه بر بحران بیکاری نیازمند عزم جدی دولت و مجلس/سهم اندک اشتغال در برنامه ششم عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با انتقاد از اینکه منشا بسیاری از مشکلات کشور بیکاری و نبود اشتغال است غلبه بر بحران بیکاری را نیازمند عزم و اراده جدی دولت، مجلس و ارائه برنامه راهبردی و همچنین هماهنگی بین دستگاهی دانست. https://cdn.icana.ir/d/019/201606105795068675.jpg غلبه,بر,بحران,بیکاری,نیازمند,عزم,جدی,دولت,و,مجلس/سهم,اندک,اشتغال,در,برنامه,ششم Icana

شکور پورحسین در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از اینکه منشا بسیاری از مشکلات کشور معضل بیکاری و نبود اشتغال است، گفت: مهمترین معضل فعلی کشور بیکاری است و به طور قطع اگر دولت در راستای مدیریت معضل بیکاری و بهبود اشتغال در کشور حرکت نکند کشور با مشکلات و آسیب های بیشماری روبرو می شود.

نماینده پارس آباد و بیله سوار در مجلس شورای اسلامی، با یادآوری نامگذاری سال 96 تحت عنوان " اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال " از سوی مقام معظم رهبری، با بیان اینکه تولید و اشتغال یکی از نیازهای اساسی کشور است، تصریح کرد: متاسفانه در این رابطه نتوانستیم به موفقیت قابل قبولی دست یابیم؛ حقیقت آن است که بهبود تولید نیازمند سرمایه‌گذاری است زیرا سرمایه گذاری رشد اقتصادی و رشد اقتصادی بهبود اشتغال در کشور را به همراه دارد از این رو بدون سرمایه گذاری مسیر تولید و اشتغال به هیچ وجه هموار نمی شود.

 

تاکید بر لزوم جذب سرمایه گذاری خارجی و توسعه صادرات در جهت بهبود اشتغال

وی با تاکید بر لزوم جذب سرمایه گذاری خارجی و توسعه صادرات در جهت بهبود اشتغال در کشور تاکید کرد و ادامه داد: هر چند بر اساس سیاست های اقتصاد مقاومتی باید از ظرفیت موجود در کشور استفاده کرد اما متاسفانه حلقه مفقوده در کشور مدیریت صحیح و استفاده از ظرفیت های موجود در کشور است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، ادامه داد: به عنوان مثال کشت و صنعت مغان در 40 الی 50 سال گذشته توسط خارجی ها راه اندازی و در آن زمان 7هزار پرسنل رسمی و حدود 3 هزار غیررسمی مشغول به کار بودند اما متاسفانه در حال حاضر به دلیل سوء مدیریت و مدیریت سلیقه ای حدود 700 پرسنل رسمی و همچنین حدود 1500 پرسنل غیررسمی در آن مشغول هستند این در حالی است که کشت صنعت و مغان با همان ظرفیت در حال فعالیت است.

پورحسین افزود: اگر مدیران فنی، توانمند، متخصص و غیرسیاسی که از بنگاه داری اقتصادی علم و آگاهی کافی دارند در این حوزه مشغول شوند به طور قطع با بهبود تولید و اشتغال و همچنین رشد اقتصادی در کشور مواجه خواهیم شد اما متاسفانه این امر در کشور مغفول مانده و دولت تاکنون نتوانسته از مدیران متخصص و کارآمد در این حوزه بهره ببرد.

نماینده پارس آباد و بیله سوار در مجلس دهم، بر لزوم رفع موانع سد راه سرمایه گذاری برای رفع معضل بیکاری تاکید کرد و گفت: دولت و بانک ها باید اهتمام ویژه ای در جهت رفع موانع سرمایه گذاری داشته و از مانع تراشی برای سرمایه گذاران خودداری کنند.

 

غلبه بر بحران بیکاری نیازمند عزم و اراده جدی دولت و مجلس

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس دهم، غلبه بر بحران بیکاری را نیازمند عزم و اراده جدی دولت، مجلس و ارائه برنامه راهبردی و همچنین هماهنگی بین دستگاهی دانست و گفت: باید اراده و انگیزه کافی برای غلبه بر بحران بیکاری در  دولت و مجلس به وجود آید و تا زمانی که این اراده به وجود نیاید شاهد رفع بحران بیکاری نخواهیم بود.

 

موضوع اشتغال در لایحه برنامه ششم کمرنگ است

با انتقاد از اینکه موضوع اشتغال در لایحه برنامه ششم کمرنگ است، ادامه داد: دولت مدعی است در سال گذشته 700 هزار شغل در کشور ایجاد کرده این در حالی است که طبق اظهارات مسئولان از دو سال گذشته یک میلیون و دویست هزار نفر به افراد جویای کار در کشور افزوده شده است در حقیقت ایجاد اشتغال باید متناسب با تعداد نیروی کار کشور باشد.

 

انتقاد از حضور اتباع بیگانه در مشاغل کشور

نماینده پارس آباد و بیله سوار در مجلس دهم، از حضور اتباع بیگانه در مشاغل کشور انتقاد کرد و با تاکید بر اینکه ساماندهی اتباع بیگانه کاهش نرخ بیکاری را در پی دارد، تصریح کرد: ورود و اقامت اتباع بیگانه در کشور باید قانونمند و ضابطه مند شود زیرا تعداد کثیری از این افراد مجوز ورود و اقامت نداشته و با اشغال مشاغل کشور  آسیب های زیادی را برای کشور به همراه دارند.

 

اراده جدی برای ساماندهی اتباع بیگانه وجود ندارد

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، با انتقاد از اینکه اراده جدی برای ساماندهی اتباع بیگانه وجود ندارد، افزود: ساماندهی اتباع بیگانه باید در قالب طرح و لایحه ای انجام گرفته و در مدت زمان مشخص اتباع بیگانه غیرمجاز شناسایی و به کشورشان عودت داده شوند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet