ولادت حضرت امام رضا (ع)
1396/01/26 11:30:23
سرویس دیگر رسانه‌ها_
یوسف‌نژاد:

مجلس، ثبت‌نام انتخابات ریاست‌جمهوری را ساماندهی کند

یک عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی با ابراز تاسف نسبت به ثبت نام خیل عظیمی از مردم برای انتخابات ریاست‌جمهوری، خواستار ساماندهی این امر از سوی مجلس شد.
مجلس، ثبت‌نام انتخابات ریاست‌جمهوری را ساماندهی کند یک عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی با ابراز تاسف نسبت به ثبت نام خیل عظیمی از مردم برای انتخابات ریاست‌جمهوری، خواستار ساماندهی این امر از سوی مجلس شد. https://cdn.icana.ir/d/019/201611104811191210.jpg مجلس،,ثبت‌نام,انتخابات,ریاست‌جمهوری,را,ساماندهی,کند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، علی‌اصغر یوسف‌نژاد اظهار کرد: صحنه‌های مربوط به جریان ثبت‌نام کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری و انعکاس آن، دون شأن نظام مدیریتی کشور در ابعاد مختلف اجرایی، قانون‌گذاری و قضایی است و بدیهی است می بایست برای رفع خلأهای قانونی موجود در این زمینه اقدام کرد.

وی افزود: این پدیده که خانواده‌ای به صورت دسته جمعی و یا فرزندی خردسال در انتخابات رییس جمهوری ثبت نام می‌کنند، بیانگر شکاف باورها در بخشی از جامعه با برخی اصول مصرح رسمی و از جمله شئون مقام اول اجرایی کشور است که البته به نظر بنده این نوع نگاه و عملکرد تا این حد طبیعی است.

نماینده مردم ساری در مجلس ادامه دارد: اما نکته مهم این است که نمی‌توان از این فرصت و آزادی نابجای موجود گذشت، بعید است در توسعه‌مندترین جوامع هم با وجود چنین فرصت‌هایی، طبقاتی از جامعه بی‌تمایل به چنین رفتارهایی نباشند. متاسفانه برجسته شدن افراد -در عین حال که وظیفه اطلاع رسانی و انعکاس واقعیت وجود دارد- موجب تشدید علاقه در این طبقات شده است که نیازمند آسیب شناسی است.

یوسف‌نژاد یادآور شد: در بسیاری از تجربیات جهانی مقاماتی مانند مدیر اول کشور نیازمند تهیه تاییداتی از جمله امضای استادان دانشگاه و یا تاییدیه‌های حزبی هستند که ما نیز می‌بایست از این تجربیات بهره‌گیری کنیم.

به گزارش ایسنا، وی در پایان گفت: واقعا صحنه صف بستن افراد برای ثبت نام به عنوان رییس جمهور، صحنه تلخی بود که در این دوره شاهد بودیم. ان‌شاءالله مجلس و نهادهای دخیل با جدیت به گونه‌ای کاربردی در این خصوص احساس مسوولیت کنند تا نسبت به ساماندهی این مقوله اقدام شود.

انتهای پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet