هدر موبایل
1396/01/26 14:36:13
سرویس اقتصادی
رضایی کوچی:

5 برابر بودجه نفتی در خانه های خالی محبوس شده است

رئیس کمیسیون عمران مجلس، با بیان اینکه سالانه سهم کشور از نفت به حدود ۵۰ میلیارد دلار می رسد، گفت: ۵ برابر بودجه نفتی در خانه های خالی محبوس شده است.
5 برابر بودجه نفتی در خانه های خالی محبوس شده است رئیس کمیسیون عمران مجلس، با بیان اینکه سالانه سهم کشور از نفت به حدود 50 میلیارد دلار می رسد، گفت: 5 برابر بودجه نفتی در خانه های خالی محبوس شده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201608103849813097.jpg 5,برابر,بودجه,نفتی,در,خانه,های,خالی,محبوس,شده,است Icana

محمدرضا رضایی کوچی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به تازه ترین اظهارات وزیر راه و شهرسازی در خصوص تعداد خانه های خالی که معادل ارزش رقمی حدود 250 میلیارد دلار در سطح کشور است، گفت: تعداد بیشمار خانه های خالی تقاضا در حوزه مسکن را افزایش داده که این خود به ایجاد حباب قیمتی در این حوزه منجر شده است.

نماینده مردم جهرم درمجلس شورای اسلامی،با بیان اینکه سالانه سهم کشور از نفت به حدود 50 میلیارد دلار می رسد، افزود: متاسفانه آمار بالای خانه های خالی در کشور 5 برابر بودجه نفتی کشور را محبوس کرده است.

تاکید برضرورت اجرای قانون اخذ مالیات از خانه های خالی

وی با تاکید برضرورت اجرای قانون اخذ مالیات از خانه های خالی،افزود: اگر خانه های خالی به چرخه مصرف برسند عرضه و تقاضای مسکن برای کاهش نرخ ها در این بازار صورت خواهد گرفت.

این نماینده مردم درمجلس دهم،با بیان اینکه حباب قیمتی موجود در بخش مسکن نتیجه برهم خوردن تعادل عرضه و تقاضا است، تصریح کرد:دولت باید در اجرای اخذ مالیات از خانه های خالی اقدام کند تا به این ترتیب عرضه مسکن بیشتر شود.

رضایی کوچی ادامه داد: در سال‌های اخیر به واسطه افزایش شکاف قیمت مسکن و قدرت خرید خانوارها موجودی مسکن قابل عرضه در بازار با وجود کم شدن تولید رشد را تجربه کرده است.

وی با بیان اینکه دریافت مالیات از خانه‌های خالی یکی از مهمترین و بهترین روش درآمدزایی برای دولت است، گفت: دولت با اخذ مالیات از خانه های خالی راهکاری مناسب برای جلوگیری از نگاه سرمایه‌ای به بازار مسکن را در پیش می گیرد.

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: کمیسیون عمران مجلس در تلاش برای ساماندهی خانه های خالی بوده و در این راستا جلسه ای با وزیر راه و شهرسازی و همچنین رئیس سازمان مالیاتی کشور برگزار خواهد کرد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet