ولادت حضرت امام رضا (ع)
1396/01/26 12:11:05
سرویس سیاسی
فلاحت پیشه:

تلاش ایران و روسیه برای بازگرداندن بحران سوریه به قبل از حمله موشکی آمریکا/ وضعیت سوریه با مولفه امنیت ملی روسیه گره خورده است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: بعید می دانم که کشورهای ایران، روسیه و سوریه مواضع خود در قبال بحران سوریه را تغییر دهند و تلاش خواهند کرد که راه کار سیاسی در این عرصه دنبال شود.
تلاش ایران و روسیه برای بازگرداندن بحران سوریه به قبل از حمله موشکی آمریکا/ وضعیت سوریه با مولفه امنیت ملی روسیه گره خورده است عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: بعید می دانم که کشورهای ایران، روسیه و سوریه مواضع خود در قبال بحران سوریه را تغییر دهند و تلاش خواهند کرد که راه کار سیاسی در این عرصه دنبال شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201606101956336658.jpg تلاش,ایران,و,روسیه,برای,بازگرداندن,بحران,سوریه,به,قبل,از,حمله,موشکی,آمریکا/,وضعیت,سوریه,با,مولفه,امنیت,ملی,روسیه,گره,خورده,است Icana

حشمت الله فلاحت پیشه در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درباره ابعاد نشست سه جانبه ایران، روسیه و سوریه در روز گذشته، گفت: این نشست، نخستین جلسه کشورهای اصلی و درگیر در جنگ و بحران سوریه بوده است.

نماینده مردم اسلام آباد غرب و دالاهو در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بعد از اقدام اخیر آمریکا در حمله موشکی به سوریه، برگزاری نشست سه جانبه میان ایران، روسیه و سوریه برای بررسی تحولات میدانی جدید ضروری بود، البته حرکت به سمت راهکار سیاسی خواهد بود.

وی گفت: ایران و روسیه همواره از راهکار سیاسی برای حل بحران سوریه استقبال کرده منتها این راه کار نباید مبتنی بر فشارهای نظامی جدید باشد، از این رو تهران، مسکو و دمشق در تلاش هستند که وضعیت بحران سوریه را به پیش از حمله موشکی آمریکا بر گردانند.

فلاحت پیشه ادامه داد: آمریکا در شرایط کنونی به طور مشخص از کشور روسیه انتظار دارد که مسکو، ایالات متحده را دعوت به راه کار سیاسی و حضور در نشست های مذکور کند، زیرا زمانی که آمریکا برای حضور در نشست آستانه دعوت نشد، عملا تنها راه پیش روی خود را اقدام نظامی دیدند.

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: بعید می دانم که کشورهای ایران، روسیه و سوریه مواضع خود در قبال بحران سوریه را تغییر دهند و تلاش خواهند کرد که راه کار سیاسی در این عرصه دنبال شود. راه کاری که در آن اقدام نظامی وجود نداشته باشد و در آن موقع از کشورهای دیگر نیز برای مشارکت دعوت خواهند کرد.

فلاحت پیشه افزود: در شرایط کنونی مسئله سوریه به یک موضوع حیثیتی برای این کشور تبدیل شده و حتی بحران تروریسم در چند وقت اخیر به مرزهای روسیه نیز کشیده شده است، از این رو مسئله سوریه برای مسکو، موضوع مشارکت در بحران یک کشور ثالث نیست، بلکه بخشی از مولفه های امنیت ملی روسیه با این مسئله گره خورده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet