خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1396/01/26 12:10:16
سرویس سیاسی
رحیمی:

تصمیم گیری های اتحادیه اروپا در قبال ایران همسانی ندارد/ تمدید تحریم های حقوق بشری تحت تاثیر آمریکا صورت گرفت

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از رفتار اخیر اتحادیه اروپا عنوان کرد: تمدید تحریم های اتحادیه اروپا با درخواست افتتاح دفتری در ایران همسانی ندارد.
تصمیم گیری های اتحادیه اروپا در قبال ایران همسانی ندارد/ تمدید تحریم های حقوق بشری تحت تاثیر آمریکا صورت گرفت عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از رفتار اخیر اتحادیه اروپا عنوان کرد: تمدید تحریم های اتحادیه اروپا با درخواست افتتاح دفتری در ایران همسانی ندارد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606101489236209.jpg تصمیم,گیری,های,اتحادیه,اروپا,در,قبال,ایران,همسانی,ندارد/,تمدید,تحریم,های,حقوق,بشری,تحت,تاثیر,آمریکا,صورت,گرفت Icana

علیرضا رحیمی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به تمدید تحریم های حقوق بشری از سوی اتحادیه اروپا اظهارداشت: حقوق بشر از جمله موضوعاتی است که جمهوری اسلامی از طریق قوه قضایی با اروپا در حال گفت و گو است به عبارتی دراین زمینه ایران دست بالا را دارد چرا که تلاش داریم در این حوزه به نگاه مشترک برسیم.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس دهم شورای اسلامی ادامه داد: تمدید تحریم های حقوق بشری اتحادیه اروپا را باید در کنار درخواست آنها برای افتتاح دفتری در ایران نگاه کرد که دو مسیر یا دو گام متفاوت محسوب می شود.

وی با بیان اینکه تصمیم گیری های اتحادیه اروپا همسان نیستند، گفت: انتظار داریم در شرایطی که اروپا تقاضای افتتاح دفتر در ایران دارد، سیاست های راهبردی مناسبی نسبت به جمهوری اسلامی اتخاذ کند.

این نماینده مجلس تاکید کرد: برخی کشورها موضوع حقوق بشر را به ابزار مناسب و غیرسازنده ای برای تحت فشار قرار دادن کشورهای دیگر تبدیل می کنند در حالی که این مسیر به هیچ عنوان سازنده نیست.

رحیمی با بیان اینکه اروپا در گذشته مسیر سازنده ای با ایران داشت،اظهار داشت: با وجود اینکه اتحادیه اروپا در گذشته تلاش داشت به واسطه برجام مسیر سازنده ای را در پیش بگیرند اما شاهد هستیم این سیاست اروپا مدت زمان طولانی اجرایی نشد در حالی که انتظار می رود رویه بلند مدتی با کشورها داشته باشند.

وی با اشاره به تاثیر برجام بر روابط ایران با اروپا گفت: بعد از برجام جو ایران هراسی تا حدود زیادی شکسته شد اما آمریکا و اسرائیل تلاش دارند فضای ایران هراسی را مجدد در جهان ایجاد کنند و تمدید تحریم های اروپا به همین دلیل رخ داده اشت در حالی که باید کمیساری های حقوق بشر اتحادیه اروپا با ایران وارد فاز مذاکره شوند تا در این موضوع به نگاه مشترک از لحاظ قانونی و دینی برسیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet