ولادت حضرت امام رضا (ع)
1396/01/26 16:02:12
سرویس اجتماعی
بنیادی:

داروخانه‌‌ها مجوز فروش دارو بدون نسخه پزشک را ندارند/ لغو پروانه و مجازات های کیفری در انتظار متخلفان

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با تاکید بر اینکه نباید دارو را بدون نسخه پزشک تحویل بیمار داد، گفت: سازمان غذا و دارو در صورت بروز چنین تخلفی بر اساس قانون با متخلفان برخورد کند.
داروخانه‌‌ها مجوز فروش دارو بدون نسخه پزشک را ندارند/ لغو پروانه و مجازات های کیفری در انتظار متخلفان عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با تاکید بر اینکه نباید دارو را بدون نسخه پزشک تحویل بیمار داد، گفت: سازمان غذا و دارو در صورت بروز چنین تخلفی بر اساس قانون با متخلفان برخورد کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201605108159176915.jpg داروخانه‌‌ها,مجوز,فروش,دارو,بدون,نسخه,پزشک,را,ندارند/,لغو,پروانه,و,مجازات,های,کیفری,در,انتظار,متخلفان Icana

بهروز بنیادی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه هیچ داروخانه‌ای مجوز فروش دارو بدون نسخه پزشک را ندارد، افزود: البته در همه کشورهای دنیا برخی از داروها که آسیب کمتری به بدن بیمار وارد می‌کند می تواند از پیش خوان به مصرف کننده برسد و در کشور ما نیز گاهی این اقدام صورت می‌گیرد.

نماینده مردم کاشمر در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: واقعیت آن است که نباید دارو را بدون نسخه پزشک تحویل بیمار داد زیرا داروها زمانی که بیش از حد مصرف شود آسیب‌ها و عوارض خود را بر بدن بیمار می‌گذارد لذا باید از تحویل خودسرانه دارو به بیمار بدون نسخه پزشک جلوگیری شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه حضور پزشک داروساز در داروخانه‌ها می‌تواند تا حد زیادی مانع تحویل داروی بدون نسخه به بیمار شود، تصریح کرد: اگرچه سازمان غذا ودارو به داروخانه‌های سراسر کشور بخشنامه‌ای ابلاغ کرده که بر اساس آن فروش دارو بدون نسخه پزشک ممنوع است اما در برخی موارد شاهد تخلف برخی از داروخانه‌ها هستیم.

وی با تاکید بر ضرورت تقویت نظارت سازمان غذا ودارو، سازمان تعزیرات و دانشگاه‌های علوم پزشکی بر عملکرد داروخانه‌ها، گفت: باید در صورت بروز تخلف از مجازات‌های پیش‌بینی شده در قانون برای متخلفان استفاده شود زیرا در قانون حتی لغو پروانه داروخانه و مجازات‌های کیفری دیده شده است.

بنیادی افزود: در گذشته مردم بیش از امروز اقدام به خود درمانی می‌کردند زیرا هزینه‌های درمان بسیار بالا بود اما اکنون با اجرایی شدن طرح تحول سلامت شاهد کاهش بار مالی و به تبع آن مراجعه مردم به پزشک هستیم.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، گفت: امید است با احداث کیلینک های ویژه در کشور بتوان از لحاظ هزینه‌ای باز هم کمک زیادی به بیماران در جهت کاهش هزینه های درمان کرد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet