هدر موبایل
1396/01/26 13:01:49
سرویس سیاسی
میرزایی نیکو:

ایجاد احزاب فعال از ثبت نام گسترده در انتخابات جلوگیری می‌کند/ توجه لایحه جامع نظام انتخابات به اصلاح شرایط ثبت نام در انتخابات

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی، گفت: اگر ضعف و خلاء وجود احزاب فعال در کشور وجود نداشت، در امر ثبت نام انتخابات ریاست جمهوری با این مشکلات مواجه نبودیم.
ایجاد احزاب فعال از ثبت نام گسترده در انتخابات جلوگیری می‌کند/ توجه لایحه جامع نظام انتخابات به اصلاح شرایط ثبت نام در انتخابات عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی، گفت: اگر ضعف و خلاء وجود احزاب فعال در کشور وجود نداشت، در امر ثبت نام انتخابات ریاست جمهوری با این مشکلات مواجه نبودیم. https://cdn.icana.ir/d/019/201606106355304239.jpg ایجاد,احزاب,فعال,از,ثبت,نام,گسترده,در,انتخابات,جلوگیری,می‌کند/,توجه,لایحه,جامع,نظام,انتخابات,به,,اصلاح,شرایط,ثبت,نام,در,انتخابات Icana

قاسم میرزایی نیکو در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص ثبت نام گسترده افراد در انتخابات ریاست جمهوری، اظهار داشت: بخشی از شرایط ثبت نام شوندگان انتخابات ریاست جمهوری در قانون اساسی آمده است که به سختی می‌توان آن را اصلاح کرد.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مجلس و شورای نگهبان می‌توانند با همکاری یکدیگر 2 ویژگی "مدیر و مدبر" و "رجل سیاسی" را تفسیر کنند، بیان کرد: می‌توان محدود این ویژگی ها را مشخص کرد ولی متاسفانه عدم تعریف دایره شمول این ویژگی‌ها مشکلاتی را به وجود آورده که ثبت نام اتنخابات ریاست جمهوری را زیر سوال می‌برد.

نماینده مردم فیروزکوه و دماوند در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اگر ضعف و خلاء وجود احزاب فعال در کشور وجود نداشت در امر ثبت نام انتخابات ریاست جمهوری با این مشکلات مواجه نبودیم، ادامه داد: امور مربوط به دموکراسی را باید با ایجاد احزاب فعال پوشش داد.

میرزایی نیکو در همه انتخابات ها عدم وجود احزاب فعال مشکلاتی را به وجود آورده است، متذکر شد: پیش از اصلاح قوانین لازم است احزاب را در کشور فعال کنیم به طوری که مردم بتوانند اراده خود را از آن طریق پیگیری کنند.

وی افزود: عدم ارائه لایحه جامع نظام از سوی دولت نیز بر روند نامطلوب ثبت نام انتخابات ریاست جمهوری تاثیرگذار است، این در حالی است که دولت اهتمام ویژه ای در این لایحه نسبت به ثبت نام انتخابات ریاست جمهوری داشته و در صورت ارائه لایحه جامع نظام انتخابات، مسائل را برطرف می‌کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet