هدر موبایل
1396/01/26 15:55:02
سرویس اقتصادی
وقف چی:

تولیدملی در سایه واردات و قاچاق منزوی شده است

سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با انتقاد از عملکرد مناطق آزاد در کشور،گفت: حجم کالاهای وارداتی و قاچاق در مناطق آزاد تجاری به حدی زیاد است که تولید ملی را منزوی کرده است.
تولیدملی در سایه واردات و قاچاق منزوی شده است سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با انتقاد از عملکرد مناطق آزاد در کشور،گفت: حجم کالاهای وارداتی و قاچاق در مناطق آزاد تجاری به حدی زیاد است که تولید ملی را منزوی کرده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201703109062847751.jpg تولیدملی,در,سایه,واردات,و,قاچاق,منزوی,شده,است Icana

علی وقف چی درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از عملکرد مناطق آزاد در کشور،گفت:دولت ها در مقابله با قاچاق در مناطق آزاد موفق نبوده و نتوانستند حجم ورود کالای قاچاق را کاهش دهند.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی،با بیان اینکه یکی از دلایل رونق قاچاق کالا در مناطق آزاد، نبود شغل مناسب برای مردم است،افزود:درصورتی که مشاغل مناسب برای مردم درنظر گرفته شود؛حجم کالای قاچاق کاهش یافته و تولید ملی رونق خواهد یافت.

حمایت از تولیدات داخلی قدرت رقابت تولیدات ملی با کالاهای مشابه خارجی را افزایش می دهد

وی با تاکید براینکه حمایت از تولیدات داخلی می تواند قدرت رقابت تولیدات ملی با کالاهای مشابه خارجی را افزایش دهد،تصریح کرد: باید سازوکاری برای رونق تولید با کیفیت درکشور درنظرگرفته شود تا به این ترتیب تمایل مردم برای استفاده از کالای بی کیفیت قاچاق کمتر شود.

این نماینده مردم درمجلس دهم با بیان اینکه آمار دقیقی از واردات کالای قاچاق در کشور وجود ندارد،افزود:با وجود اینکه آمار دقیقی از میزان واردات قاچاق نداریم؛اما حجم کالاهای وارداتی به حدی زیاد است که تولیدملی را منزوی کرده است.

وقف چی ادامه داد:کاهش هزینه تولید و افزایش کیفیت تولیدات ملی می تواند انگیزه خوبی برای عدم استفاده مردم از کالای قاچاق باشدکه برای رسیدن به این نقطه باید تلاش های بسیاری صورت بگیرد.

سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه درحال حاضر مناطق آزاد به جای اینکه مکانی برای حمایت از اقتصاد و تولیدات داخلی باشد،محلی برای عرضه کالاهای وارداتی و قاچاق است،تصریح کرد: دولت باید با ساماندهی وضعیت واردات و نظارت بر عملکرد مناطق آزاد ورود کالای قاچاق به کشور را متوقف کند./

پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet