خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1396/01/26 13:41:22
سرویس سیاسی
کاظمی:

شرایط احراز جایگاه ریاست جمهوری احصا شود/ لایحه جامع قانون انتخابات ثبت نام گسترده در انتخابات را ساماندهی می‌کند

نایب رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی، گفت: حتی اگر ساماندهی ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری به بازنگری قانون اساسی نیاز داشته باشد، این اصلاح نیز باید صورت گیرد.
شرایط احراز جایگاه ریاست جمهوری احصا شود/ لایحه جامع قانون انتخابات ثبت نام گسترده در انتخابات را ساماندهی می‌کند نایب رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی، گفت: حتی اگر ساماندهی ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری به بازنگری قانون اساسی نیاز داشته باشد، این اصلاح نیز باید صورت گیرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606103337578254.jpg شرایط,احراز,جایگاه,ریاست,جمهوری,احصا,شود/,لایحه,جامع,قانون,انتخابات,ثبت,نام,گسترده,در,انتخابات,را,ساماندهی,می‌کند Icana

سید حمیدرضا کاظمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص ثبت نام گسترده افراد در انتخابات ریاست جمهوری، اظهار داشت: در قانون اساسی به شرایطی کلی برای ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری اشاره کرده است که دایره شمول بسیار بزرگی را در بر می‌گیرد، شرایط سنی، تحصیلی و جایگاه اجتماعی  در قانون مورد توجه قرار نگرفته و سبب افزایش تعداد کاندیداها شده است.

نماینده مردم پلدختر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قانون ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری نیازمند اصلاح می‌باشد، بیان کرد: با توجه به شرایط کشور، چینن حضوری برای ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری باعث تمسخر می‌شود و از این موضوع نمی‌توان ارزیابی مثبتی داشت.

نایب رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه رسانه‌های جهان بر انتخابات ریاست جمهوری تمرکز کرده‌اند تا مواضع کاندیداهای شاخص را تحلیل کنند، ادامه داد: ولی با توجه به نحوه حضور نامطلوب افراد، انعکاس منفی به جهان ارائه می‌شود.

کاظمی با ضروری خواندن اصلاح قانون ثبت نام داوطلبان در انتخابات ریاست جمهوری، متذکر شد: شرایط احراز جایگاه ریاست جمهوری را باید احصا کنیم و با ارائه لایحه ای از سوی دولت، مجلس نسبت به اصلاح قانون انتخابات مبادرت ورزد.

وی با بیان اینکه ثبت نام حدود هزار و 500 نفر در انتخابات ریاست جمهوری به هیچ وجه قابل توجیه نیست، افزود: معمولا افرادی که توانایی شرکت در انتخابات را دارند، حضور پیدا می‌کنند و نهایتا تعداد محدودی به رقابت برای کسب آرا مردم می‌پردازند.

عضو هیات رئیسه کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نحوه فعلی ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری موجب وهن شده است، گفت: حتی اگر ساماندهی ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری به بازنگری قانون اساسی نیاز داشته باشد، این اصلاح نیز باید صورت گیرد، اگر لایحه جامع نظام انتخابات از سوی دولت ارائه شود، این مشکلات حل خواهد شد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet