هدر موبایل
1396/01/26 13:24:08
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نماینده مردم شهرضا:

ایجاد فرصت های شغلی جدید از مهمترین ارکان اقتصاد مقاومتی است

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از مهمترین نیازهای کشور در حال حاضر اشتغالزایی برای جوانان است که با توجه به تأکیدات رهبر معظم انقلاب، به عنوان یکی از مهمترین اصول اقتصاد مقاومتی محسوب می‌شود.
ایجاد فرصت های شغلی جدید از مهمترین ارکان اقتصاد مقاومتی است عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از مهمترین نیازهای کشور در حال حاضر اشتغالزایی برای جوانان است که با توجه به تأکیدات رهبر معظم انقلاب، به عنوان یکی از مهمترین اصول اقتصاد مقاومتی محسوب می‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201607108385830875.jpg ایجاد,فرصت,های,شغلی,جدید,از,مهمترین,ارکان,اقتصاد,مقاومتی,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، سمیه محمودی با اشاره به نامگذاری سال 1396 تحت عنوان اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال، از سوی رهبر معظم انقلاب، اظهار کرد: تکرار مسئله اقتصاد مقاومتی در عناوین سالها، برای سومین سال متوالی از سوی رهبر معظم انقلاب نشان دهنده میزان اهمیت این مسئله از دیدگاه ایشان برای اقتصاد ملی است.

وی با تأکید بر لزوم اجرای اصول اقتصاد مقاومتی در همه بخش های جامعه، تصریح کرد: تدابیر راهبردی و علمی رهبری در این زمینه در راستای تقویت زیرساخت های اقتصادی کشور و جلوگیری از آسیب پذیری در این بخش است که باید به عنوان یک دستورالعمل جدی در رأس برنامه‌های همه مدیران کشور قرار گیرد.

نماینده مردم شهرضا در مجلس شورای اسلامی، با تأکید بر ضرورت تشریح و تبیین همه جانبه مبانی اقتصاد مقاومتی جهت اجرا در همه بخشهای زیربنایی و اجرایی کشور، گفت: اقتصاد مقاومتی به معنای بهره وری درست و صحیح از منابع و امکانات و ظرفیت های داخلی برای خودکفایی اقتصادی است و این مسئله به معنای قطع رابطه با دیگر کشورهای جهان نیست. 

محمودی تنها راه تقویت اقتصاد کشور را حمایت از تولید و ایجاد بسترهای مناسب برای سرمایه گذاری در بخشهای مختلف دانست و تصریح کرد: در داخل کشور امکانات و منابع زیادی در همه زمینه‌ها وجود دارد که در صورت استفاده درست و منطقی از آنها همه مشکلات اقتصادی کشور نیز حل خواهد شد و اقتصاد مقاومتی بر اهمیت این مسئله تأکید می‌کند.

وی ارتقاء سطح کیفیت تولیدات داخلی را از جمله دیگر ملزومات اقتصاد مقاومتی برشمرد و گفت: تولید کنندگان داخلی باید محصولاتی را تولید کنند که در شأن مردم ایران باشد زیرا بر اساس یک اصل منطقی اگر کالاهای با کیفیتی تولید شود مردم هم به خوبی از آن استقبال می‌کنند.

این عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، حمایت دولتمردان از تولیدکنندگان داخلی را نیز از جمله دیگر ارکان اقتصاد مقاومتی برشمرد و ادامه داد: اقتصاد مقاومتی یک مقوله جامع و کامل است که مجموعه‌ای از افراد و گروه‌ها و دستگاه‌ها باید برای تحقق آن همکاری کنند.

محمودی، شرایط حاکم بر بازار اشتغال کشور را شرایطی ویژه و خاص برشمرد و تصریح کرد: حل معضل بیکاری نیازمند عزم جدی مسئولان برای برطرف کردن مشلکات موجود در این زمینه است و رهبر معظم انقلاب نیز در انتخاب عنوان سال 96 بر ضرورت این مسئله تأکید کرده‌اند.

وی با بیان این مطلب که «نخستین گام در حمایت از اشتغال ملی، حفظ اشتغال موجود است» اظهار کرد: باید با استفاده از امکانات موجود، فرصت‌های شغلی موجود حفظ و از نابودی آنها جلوگیری شود، از سوی دیگر با توجه به بالا بودن آمار بیکاری به ویژه در بین فارغ التحصیلان دانشگاهی، باید فرصت های شغلی جدیدی ایجاد شود.

به گزارش ایسنا، این عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، قاچاق کالا را از جمله بزرگترین موانع بر سر راه تقویت بخش تولید داخلی برشمرد و افزود: قاچاق کالا بیشترین ضربه را به تولید داخلی و فرصتهای شغلی موجود وارد می‌کند و برای جلوگیری از آن که یکی از ارکان اقتصاد مقاومتی محسوب می‌شود، باید در سال جدید مقابله قاطع با واردات کالای قاچاق در دستور کار دولت قرار گیرد.

انتهای پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet