هدر موبایل
1396/01/26 13:26:22
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عضو کمیسیون قضایی:

برنامه ششم اجازه جذب نیرو به مرکز مشاوران قوه قضائیه را داده است

یک عضو هیات رئیسه کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامی گفت که در برنامه ششم به شکل ضمنی اجازه جذب نیرو توسط مرکز مشاوران قوه قضائیه داده شده است.
برنامه ششم اجازه جذب نیرو به مرکز مشاوران قوه قضائیه را داده است یک عضو هیات رئیسه کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامی گفت که در برنامه ششم به شکل ضمنی اجازه جذب نیرو توسط مرکز مشاوران قوه قضائیه داده شده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201702104905833377.jpg برنامه,ششم,اجازه,جذب,نیرو,به,مرکز,مشاوران,قوه,قضائیه,را,داده,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، جلیل رحیمی‌جهان‌آبادی اظهار کرد: انحصار کار وکالت به کانون وکلا کار نادرستی است، چرا که به هر حال جامعه روز به روز به سمت پیچیدگی های زندگی مدرن می رود و مباحث حقوقی و جزایی بیشتری به وجود می‌آید که لازم است آمار وکلا افزایش پیدا کند. در حالی که اکنون در مورد آزمون های کانون وکلا محدودیت سازی وجود دارد.

وی افزود: قوه قضائیه در سال های گذشته اقدام به جذب مشاوران و کارشناسان حقوقی کرده که این امر دایره کار وکالت را افزایش می دهد. در برنامه ششم هم به شکل ضمنی به توسعه فعالیت های قوه قضائیه اشاره شده و اجازه جذب نیرو به مرکز مشاوران داده شده و منعی در این زمینه وجود ندارد.

نماینده مردم تربت جام، ‌تایباد و باخرز در مجلس ادامه داد: قوه قضائیه و مرکز مشاوران اجازه دارند با برگزاری آزمون نسبت به جذب نیرو اقدام کنند و کانون وکلا هم نمی توانند با تفسیر محدود از قانون، برای مردم دردسر درست کند.

به گزارش ایسنا، رحیمی در پایان با تاکید بر اینکه منعی برای فعالیت و جذب نیرو از سوی مرکز مشاوران قوه قضائیه وجود ندارد، گفت که در صورت درخواست قوه قضائیه تفسیر رسمی مجلس در این رابطه ارائه خواهد شد.

انتهای پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet