هدر موبایل
1396/01/26 14:27:52
سرویس اجتماعی
حسین زاده:

تخریب تعداد زیادی از خانه‌های روستایی/ امکانات برای مقابله با بحران پاسخگو نیست

نماینده مردم اشنویه و نقده درمجلس با بیان اینکه در پی وقوع سیل تعداد زیادی از خانه های روستایی از بین رفته است، گفت: برخی روستاها در خطر تهدید مجدد سیل هستند.
تخریب تعداد زیادی از خانه‌های روستایی/ امکانات برای مقابله با بحران پاسخگو نیست نماینده مردم اشنویه و نقده درمجلس با بیان اینکه در پی وقوع سیل تعداد زیادی از خانه های روستایی از بین رفته است، گفت: برخی روستاها در خطر تهدید مجدد سیل هستند. https://cdn.icana.ir/d/019/111872.jpg تخریب,تعداد,زیادی,از,خانه‌های,روستایی/,امکانات,برای,مقابله,با,بحران,پاسخگو,نیست Icana

عبدالکریم حسین زاده در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درخصوص آخرین اخبار از وقوع سیل در استان آذربایجان غربی، گفت: وقوع سیل در استان آذربایجان غربی و شرقی خسارت های بسیاری به وجود آورده است، به طوری که تا این لحظه دراستان آذربایجان غربی و شهرستان اشنویه  یک نفر جان خود را از دست داده اما در آذربایجان شرقی بیش از چند نفر فوتی داشته ایم.

نماینده مردم اشنویه و نقده در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینکه تعامل و همکاری هایی قابل قبولی میان مردم و مسئولان درجهت جلوگیری از افزایش خسارت ها صورت گرفته است، افزود: قرار بود امروز رییس سازمان مدیریت بحران با حضور درمحل حادثه مشکلات ناشی از وقوع سیل را پیگیری کرده تا ابعاد خسارت ها مشخص شود اما واقعیت این است درمسیر وقوع سیل زیرساخت ها و ابنیه های فنی به طور کامل تخریب شده و تعداد کثیری از خانه های روستایی از بین رفته است.

وی با بیان اینکه برخی روستاها در خطر تهدید مجدد سیل هستند، تصریح کرد: بسیاری از مردم این روستاها از خانه های خود خارج شدند تا از افزایش خسارت های جانی جلوگیری شود اما انتظار می رود که پس از بازدید مسئولان سازمان مدیریت بحران از محل حادثه اعتبارات لازم برای بازسازی و نوسازی ابنیه های فنی تخصیص پیدا کند.

وی با بیان اینکه روز گذشته پل ارتباطی میان اشنویه و پیرانشهر قطع شد؛ ادامه داد: حجم سیل بالا بوده و ظرفیت های موجود برای مقابله با این بحران پاسخگو نیست.

حسین زاده با تاکید بر اینکه امنیت جانی و مالی مردم برای سال های آینده باید تامین شود، گفت: طبق اطلاعات کسب شده حجم سیل متاسفانه بسیار بالا بوده و حریم رودخانه ها را تخریب کرده است، بنابراین برآورد میزان خسارت نیازمند مطالعات بیشتری است؛ اما موضوع مهم درحال حاضر حفظ جان و مال مردم است و می توان در طی روزهای آینده میزان خسارت های تحمیلی مالی مورد سنجش قرارداد.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت تلاش‌های لازم برای تامین اعتبارات لازم در جهت جبران خسارت ها را انجام دهد، افزود: تعداد بسیاری از روستاها درمسیر دره ها و سیلاب های فصلی قرار دارد، بنابراین بحث آبخیزداری باید مورد توجه قرار گیرد تا بتوان میزان آسیب به روستاها را کاهش داد؛ البته موضوع توانمندسازی سکونتگاه های روستایی از اهمیت بالایی برخوردار است که باید مسئولان این موضوع را مورد توجه قرار دهند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet