خبرگزاری خانه ملت

ولادت حضرت امام رضا (ع)
1396/01/26 14:29:12
سرویس دیگر رسانه‌ها_

استفاده از کویرهای ریگی در راستای جذب گردشگر شرق استان کرمان

نماینده مردم شرق استان کرمان در مجلس شورای اسلامی از عدم استفاده از کویرهای ریگی سخن گفت و تصریح کرد: از این ظرفیت می توانستیم در جذب گردشگر در این منطقه استفاده نماییم که متاسفانه در این راستا گام موثری برداشته نشده است.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، "حبیب الله نیکزادی" ظهر امروز 26 فروردین ماه در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان کرمان و گام دوم مثلث توسعه اقتصادی منطقه 3 (شهرستان نرماشیر) با حضور استاندار کرمان گفت: بحث مدیریت های انقلابی که مقام معظم رهبری اشاره کردند قطعا نیاز به مدیران پرتلاش، آینده نگر، تعامل گرا، ریسک پذیر دارد تا این مهم محقق شود.

وی ادامه داد: شرق استان کرمان یکی از نقاط ویژه و پر پتانسیل در استان کرمان است و برای تولید و اشتغال و عملیاتی کردن اقتصاد مقاومتی ظرفیت خوبی را دارا می باشد.

نماینده مردم شرق استان کرمان در مجلس شورای اسلامی بحث آب اشاره و بیان کرد: زندگی مردم به آب وابسته است و متاسفانه بسیاری از زیر ساخت هایی که آماده بهره برداری را داریم را تاکنون استفاده نکرده ایم به طور مثال آب سد نساء است که لازم است تا ما از این آب به صورت بهینه استفاده کنیم.

وی با اشاره به اقلیم گرم و خشک منطقه شرق استان کرمان، اظهار کرد: با توجه به تابش شدید خورشید در این منطقه شاهد تبخیر آب ها موجود هستیم و متاسفانه به سمت استفاده از آب های ذخیره ای رفته ایم که اگر ادامه پیدا کند با بحران در این زمینه روبرو خواهیم بود.

نیکزادی از فروش خرما با قیمت بسیار پایین انتقاد و مطرح کرد: لازم است که صنایع تبدیلی و تکمیلی در بحث خرما در این منطقه ایجاد شود تا این محصول استراتژیک منطقه با ارزش افزوده بالاتری به فروش برسد.

وی از عدم استفاده از کویرهای ریگی سخن گفت و تصریح کرد: از این ظرفیت می توانستیم در جذب گردشگر در این منطقه استفاده کنیم که متاسفانه در این راستا گام موثری برداشته نشده است.

به گزارش ایسنا، نماینده مردم شرق استان کرمان در مجلس شورای اسلامی به ورزش در این منطقه اشاره و گفت: در این منطقه جوانان ما از پیشینه خوبی برخوردار هستند که باید به ورزش این منطقه توجه ویژه ای شود.

انتهای پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet