هدر موبایل
1396/01/27 07:40:00
سرویس اقتصادی
کیان پور:

راه اندازی سامانه شناسایی خانه های خالی حباب قیمت مسکن را می شکند/ افزایش قدرت خرید مردم با عرضه خانه های خالی

عضوکمیسیون عمران مجلس گفت: ساماندهی خانه های خالی می تواند برنامه مشخصی از سوی دولت برای تنظیم بازار مسکن باشد.
راه اندازی سامانه شناسایی خانه های خالی حباب قیمت مسکن را می شکند/ افزایش قدرت خرید مردم با عرضه خانه های خالی عضوکمیسیون عمران مجلس گفت: ساماندهی خانه های خالی می تواند برنامه مشخصی از سوی دولت برای تنظیم بازار مسکن باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606104779355879.jpg راه,اندازی,سامانه,شناسایی,خانه,های,خالی,حباب,قیمت,مسکن,را,می,شکند/,افزایش,قدرت,خرید,مردم,با,عرضه,خانه,های,خالی Icana

مجید کیان پور درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،با اشاره به اظهارات اخیر وزیرراه و شهرسازی در خصوص تعداد خانه های خالی و همچنین ارزش ریالی آن ها،گفت:ساماندهی خانه های خالی می تواند برنامه مشخصی از سوی دولت برای تنظیم بازار مسکن باشد.

نماینده مردم درود و ازنا در مجلس شورای اسلامی،با بیان اینکه تاثیر پذیری بازار مسکن از عرضه و تقاضا مشهود است،افزود: بی توجهی به اینکه مسکن از حیطه کالای مصرفی خارج و به عنوان کالای سرمایه ای مورد استفاده قرار بگیرد؛تبعات بسیاری برای اقتصاد ما داشته است.

وی با تاکید براینکه سالانه ازدواج های بسیاری ثبت می شود که نیاز به تامین مسکن برای آن ها وجود دارد،تصریح کرد: در صورتی که تامین مسکن برای اقشار مختلف در دستور کار نباشد برهم خوردن عرضه و تقاضا و رشد قیمت ها را شاهد خواهیم بود.

نابسامانی بازار اجاره نشینی در سال های اخیر نتیجه ناتوانی در خرید خانه است

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه رشد اجاره نشینی در سال های اخیر نتیجه ناتوانی در خرید خانه است،گفت: زمانی که حباب قیمتی برای مسکن رخ می دهد مردم توان خرید خود را از دست داده و هر روز اجاره نشینی بیشتر می شود.

وی با اشاره به اظهارات وزیر راه و شهرسازی درخصوص هماهنگی وزارت راه و شهرسازی با سازمان امور مالیاتی برای راه اندازی سامانه شناسایی خانه‌های خالی،تاکید کرد: این سامانه می تواند به ثبت خانه های موجود و تصمیم گیری برای آن ها کمک کند.

کیان پور ادامه داد: سامانه شناسایی خانه های خالی می تواند ابزار مناسبی برای کسب درآمد دولت از محل دریافت مالیات از این گونه خانه ها باشد.

عضوکمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: کمیسیون عمران مجلس آماده همکاری با دولت در زمینه اجرای قانون اخذ مالیات از خانه های خالی است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet