خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1396/01/26 14:30:38
سرویس سیاسی
یوسفیان ملا:

انتخابات به دور دوم کشیده می شود/ قالیباف ثبت نام می کند

عضو فراکسیون ولایت مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اگر همه افرادی که ثبت نام کردند تایید صلاحیت شوند انتخابات به دور دوم کشیده می شود.
انتخابات به دور دوم کشیده می شود/ قالیباف ثبت نام می کند عضو فراکسیون ولایت مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اگر همه افرادی که ثبت نام کردند تایید صلاحیت شوند انتخابات به دور دوم کشیده می شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201604101406421075.jpg انتخابات,به,دور,دوم,کشیده,می,شود/,قالیباف,ثبت,نام,می,کند Icana

عزت الله یوسفیان ملا در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، آرایش سیاسی کشور را برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری ارزیابی کرد و گفت: اکنون کشور به دلیل حضور افرادی است که نباید ثبت نام می کردند شاهد فضای شور، اشتیاق شادابی است و به این واسطه جک و شوخی در جامعه شکل گرفته.

نماینده مردم آمل و لاریجان در مجلس دهم شورای اسلامی ادامه داد: امیدواریم این فضای شوق و اشتیاق ادامه پیدا کند و تبدیل به خشم و کشمکش نشود.

وی گفت: در این بین باید برای مردم دعا کرد، آنها وظیفه خود را انجام داده اند اما اکنون مردم باید بین بلا و مصیبت انتخاب کنند اگر به کسی رای بدهند مصیبت است و اگر به دیگری رای بدهند بلا است، باید برای مردم دعا کرد خدای متعالی بین مصیبت و بلا مردم را هدایت کند.

این نماینده مجلس درباره تلاش اصولگرایان برای ائتلاف در انتخابات متعدد، عنوان کرد: تصور می کنم هر دو جناح سیاسی در کشور تقریبا برای دور دوم نیروهای خود را در انتخابات افزایش می دهند، می خواهند تعداد کاندیدای بیشتری داشته باشند  تا در دور دوم انتخابات کسی تنها نماند و همه به سمت کاندیدای اصلی خود بروند.

یوسفیان ملا بیان کرد: در واقع  نحوه ثبت نام کاندیداهای هر دو جناح اصلی کشور قشون کشی است ولی همه کاندیداها باید منتظر تایید صلاحیت از سوی شورای نگهبان باشند تا مشخص شود رجل سیاسی چگونه تعریف می شود و با متر و میزانی افراد مورد تایید قرار می گیرند.

وی افزود: بنابراین این امکان وجود دارد آرایشی که در حال حاضر برای انتخابات شکل گرفته است با اعلام صلاحیت ها از سوی شورای نگهبان تغییر کرد، با این حال اگر همه افرادی که اعلام کاندیداتوری کردند از سوی شواری نگهبان تایید صلاحیت شوند انتخابات به دور دوم کشیده می شود.

این نماینده توضیح داد: هر کسی قابلیت کسب رای دارد و اگر آرای کل کشور بین افراد زیادی تقسیم شود مسلما انتخابات به دور دوم کشیده خواهد شد اما شرایط مانند آرایش سالهای گذشته تغییر کند امید انتخابات در دور اول وجود دارد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه، محاسبات در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه تا این لحظه قالیباف اعلام کاندیداتوری نکرده است، اظهار داشت: تصور بنده این است که شهردار تهران در انتخابات ریاست جمهوری سال 96 ثبت نام خواهد کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet