خبرگزاری خانه ملت

ولادت حضرت امام رضا (ع)
1396/01/26 15:34:50
سرویس اقتصادی
موسوی لارگانی:

عدم تضمین فعالیت بانک ها و موسسات مالی فرار از مسئولیت است/ نظارت بانک مرکزی تنها معطوف به مجازها نباشد

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس،با بیان اینکه مسئولیت بانک مرکزی تنها نظارت بر فعالیت موسسات مجاز نیست، گفت: عدم تضمین فعالیت بانک ها و موسسات فرار بانک مرکزی از مسئولیت است.
عدم تضمین فعالیت بانک ها و موسسات مالی فرار از مسئولیت است/ نظارت بانک مرکزی تنها معطوف به مجازها نباشد نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس،با بیان اینکه مسئولیت بانک مرکزی تنها نظارت بر فعالیت موسسات مجاز نیست، گفت: عدم تضمین فعالیت بانک ها و موسسات فرار بانک مرکزی از مسئولیت است. https://cdn.icana.ir/d/019/84458.jpg عدم,تضمین,فعالیت,بانک,ها,و,موسسات,مالی,فرار,از,مسئولیت,است/,نظارت,بانک,مرکزی,تنها,معطوف,به,مجازها,نباشد Icana

سید ناصر موسوی لارگانی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به وضعیت موسسه مالی"کاسپین" و همچنین سرگردانی سپرده گذاران آن، گفت: نظارت بر فعالیت موسسات مالی مجاز و غیرمجاز از وظایف اصلی بانک مرکزی بوده و نم یتواند در این رابطه قصور کند.

نماینده مردم فلاورجان درمجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بانک مرکزی باید عملکرد موسسات مالی مجاز و غیرمجاز را تحت نظر داشته باشد،افزود:بازرسان بانک مرکزی وظیفه ای جزو نظارت و بازرسی از موسسات مالی و بانک ها ندارند؛از این رو بی توجهی به فعالیت این نوع موسسات و تبعات آن بی شک دامن بانک مرکزی را خواهد گرفت.

بانک ها و موسسات مالی باید اندوخته و ذخیره ای برای روز مبادا داشته باشند

وی با تاکید بر اینکه بانک ها و موسسات مالی باید اندوخته و ذخیره ای برای روز مبادا داشته باشند، تصریح کرد: اگر اندوخته موسسات مالی موجود باشد ،در صورتی که مشتری سپرده خود را بخواهد یا مشکلی برای موسسه رخ دهد و وصول مطالبات سپرده گذاران با وقفه و در نهایت نارضایتی رو به رو نخواهد شد.

این نماینده مردم درمجلس دهم، ادامه داد: زمانی که موسسات مالی غیرمجاز بدون اخذ مجوز از بانک مرکزی به فعالیت پرداخته و از نام بانک مرکزی سوءاستفاده می کنند؛باید مورد برخورد بی درنگ مسئولان مربوطه واقع شوند.

متولی موسسات مالی و بانک ها، بانک مرکزی است

وی با تاکید براینکه متولی موسسات پولی،مالی و همچنین بانک ها، بانک مرکزی است،گفت: اینکه بانک مرکزی از تضمین فعالیت موسسات مالی مجاز هم سر باز بزند نشان از فرار از مسئولیت است.

موسوی لارگانی ادامه داد: ادامه رویه فعلی در برخورد با موسسات مالی غیرمجاز اعتماد مردم به شبکه بانکی را تضعیف می کند.

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی،با بیان اینکه کمیسیون اقتصادی مجلس بارها در خصوص ساماندهی وضعیت موسسات مالی با رئیس کل بانک مرکزی و سایر مسئولان مربوطه جلسه داشته است، گفت: ادامه رویه فعلی در برخورد با تخلف موسسات مالی مجاز و همچنین فعالیت موسسات مالی غیرمجاز به صلاح نیست.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، "ولی الله سیف" رئیس کل بانک مرکزی امروز شنبه(26 فروردین) در جمع خبرنگاران به شرایط موجود بانک‌ها و موسسات اشاره کرده و گفت: در هیچ جای دنیا مجوز ارایه شده به بانک ها و موسسات مالی به معنی تضمین 100 درصدی فعالیت‌ آن ها نیست.

رئیس کل بانک مرکزی همچنین ادامه داد: گر چه حوزه نظارتی بانک مرکزی بر موسسات اعتباری و بانک‌های دارای مجوز نظارت را انجام داده تا بتواند آنها را براساس ریسک طبقه‌بندی و نظارت شدیدتری را اعمال کند، اما در نهایت مسوولیت نتایج عملیات بانک‌ها که از مدل کسب‌وکار آنها و نحوه هدایت‌شان نشأت می‌گیرد برعهده هیات مدیره‌ای است که از سوی سهامداران انتخاب می‌شوند./

پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet