هدر موبایل
1396/01/26 15:20:21
سرویس فرهنگی
پوینده در گفت‌‌وگو با خانه ملت:

آشنایی نمایندگان مجلس با صندوق احیاء و بهره برداری از اماکن تاریخی موجب رونق گردشگری می‌شود

مدیر عامل صندوق احیاء و بهره برداری از اماکن تاریخی اعتقاد دارد سرمایه‌گذاران بسیاری در استان‌ها به نمایندگان مجلس رجوع می‌کنند؛ از این رو آشنایی این افراد با ظرفیت‌های موجود می‌تواند موجب رونق در احیاء بناها و اماکن تاریخی شود.
آشنایی نمایندگان مجلس با صندوق احیاء و بهره برداری از اماکن تاریخی موجب رونق گردشگری می‌شود مدیر عامل صندوق احیاء و بهره برداری از اماکن تاریخی اعتقاد دارد سرمایه‌گذاران بسیاری در استان‌ها به نمایندگان مجلس رجوع می‌کنند؛ از این رو آشنایی این افراد با ظرفیت‌های موجود می‌تواند موجب رونق در احیاء بناها و اماکن تاریخی شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201704106795530052.jpg آشنایی,نمایندگان,مجلس,با,صندوق,احیاء,و,بهره,برداری,از,اماکن,تاریخی,موجب,رونق,گردشگری,می‌شود Icana

محمدرضا پوینده در گفت‌‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به برگزاری نمایشگاه صندوق احیاء و بهره برداری از بناها و اماکن تاریخی و فرهنگی در محل مجلس شورای اسلامی، گفت: یکی از اهداف برگزاری این نمایشگاه، آشنایی نمایندگان مجلس شورای اسلامی با اقدامات و دستاوردهای صندوق احیاء و بهره برداری از اماکن تاریخی بوده است.

مدیر عامل صندوق احیاء و بهره برداری از بناها و اماکن تاریخی و فرهنگی با بیان اینکه سرمایه‌گذاران بسیاری در استان‌ها به نمایندگان مجلس شورای اسلامی رجوع می‌کنند از این رو آشنایی این افراد با ظرفیت‌های موجود می‌تواند موجب رونق در احیاء بناها و اماکن تاریخی شود، اظهار کرد: در این بین برگزاری چنین نمایشگاه در قوه مقننه می‌تواند در تصویب قوانین مربوطه کمک شایانی به این عرصه از صنعت گردشگری کند.

وی با اشاره به اینکه خوشبختانه کشورمان دارای بناها و اماکن تاریخی و فرهنگی متعددی است، تصریح کرد: متاسفانه برخی از این بناها به مرور زمان دچار فرسایش شده و نیاز به ترمیم دارد که این مهم نیز با سرمایه گذاری محقق می‌شود.

پوینده ضمن تقدیر از استقبال خوب نمایندگان مجلس از نمایشگاه مذکور، تصریح کرد: تلاش شده در نمایشگاه علاوه بر معرفی ظرفیت‌‌های سرمایه گذاری، آمار و ارقام مربوط به اقدامات انجام شده نیز به منظور اطلاع رسانی بیشتر در معرض دید قرار بگیرد.

وی با اشاره به اینکه صندوق احیاء و بهره برداری از بناها و اماکن تاریخی و فرهنگی از 10 سال گذشته تشکیل شده و تاکنون دستاوردهای خوبی به همراه داشته است، ادامه داد: باید یادآور شد واگذاری بناهای تاریخی سراسر کشور به بخش خصوصی طی دولت نهم و دهم در مجموع به یازده بنا می‌رسد در حالی که این رقم در دولت یازدهم تاکنون به 61 بنای تاریخی افزایش یافته و طبق برنامه ریزی‌ها و استقبال صورت گرفته تا پایان دولت یازدهم به واگذاری یکصد بنا خواهد رسید.

مدیر عامل صندوق احیاء و بهره برداری از بناها و اماکن تاریخی و فرهنگی با بیان اینکه احیاء از بناها و اماکن تاریخی و فرهنگی منجر به توسعه زیرساخت‌های گردشگری می‌شود، خاطرنشان کرد: در این میان باید اذعان کرد که بهره برداری از اماکن تاریخی زمینه تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی را فراهم می‌کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet