هدر موبایل
1396/01/26 16:15:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس بیان داشت:

عرضه محصولات کشاورزی با حذف دلال ها امکان پذیر است

سید راضی نوری بیان داشت: مهمترین مشکلی که وجود دارد عدم مدیریت است. به همین جهت اگر بتوانیم دلال ها را حذف کنیم و عرضه مستقیم از مزرعه تا سفره داشته باشیم می توانیم محصولات را با قیمت مناسب به بازار روانه کنیم.
عرضه محصولات کشاورزی با حذف دلال ها امکان پذیر است سید راضی نوری بیان داشت: مهمترین مشکلی که وجود دارد عدم مدیریت است. به همین جهت اگر بتوانیم دلال ها را حذف کنیم و عرضه مستقیم از مزرعه تا سفره داشته باشیم می توانیم محصولات را با قیمت مناسب به بازار روانه کنیم. https://cdn.icana.ir/d/019/201606108276357573.jpg عرضه,محصولات,کشاورزی,با,حذف,دلال,ها,امکان,پذیر,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، حسین مهاجران در آغار با بیان اینکه شیوه تولید محصولات کشاورزی سنتی است، گفت: کشاورزهای کشور عموما در صورتی که نتوانند یک محصول را با قیمت دلخواه به فروش برسانند، سال بعد کشت دیگری انجام می دهند.

وی خاطرنشان کرد: سال گذشته سیب زمینی کهنه، بازار را اشباع کرده بود و سیب زمینی تازه نیز قیمت چشمگیری نداشت و به همین دلیل تولید کشاورزها امسال کمتر بود. در سی سال گذشته شاهد بودیم، قیمت پیاز و سیب زمینی هر سال افزایش داشته و سال بعد کشاورز متضرر شده است اما پنج سال است که خرید مردم دارد به روز انجام می شود که باعث شده تولیدات به قیمت تمام شده عرضه شود و مصرف کننده نیز پول اضافه پرداخت نکند.

رئیس اتحادیه میوه و تره بار تهران‌ با تصریح بر اینکه مدت زمان گرانی سیب زمینی کوتاه مدت خواهد بود، اظهار داشت: ارزان ترین تولید در گرگان است که در چند روز آینده وارد بازار خواهد شد و همه کشور را زیر پوشش قرار می دهد.

وی عنوان داشت: در پنج سال گذشته افزایش چشمگیر قیمت پیاز و سیب زمینی نادر بوده است. بخش عظیمی از تولیدکنندگان خرده پا هستند که علاقه مند هستند هر چه زودتر تولیداتشان عرضه شود و به قیمت دلخواه نیز فروش برود.

سید راضی نوری با بیان اینکه قیمت یک محصول ارتباط مستقیم به عرضه و تقاضا دارد، اظهار داشت: عرضه کننده یعنی کشاورز، محصولاتش را هر سال با قیمت دلخواه عرضه می کند. در این خصوص دولت باید یک الگوی کشتی در نظر داشته باشد یعنی اعلام کند چون امسال کاشت سیب زمینی کم بوده سال بعد بیشتر کشت شود و بالعکس.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی با اشاره به سوء مدیریت ها در افزایش قیمت محصولات کشاورزی، گفت: اگر مدیریت مناسبی برای عرضه و تقاضا داشته باشیم، می توانیم محصولات را در انبار نگهداری کنیم تا اگر چنانچه کم باشد به بازار عرضه کنیم.

به گزارش رادیو گفت و گو، وی افزود: مشکل افزایش قیمت تنها محدود به سیب زمینی نمی شود و هر سال گوجه و خیار و پیاز نیز چنین مشکلاتی دارند. مهمترین مشکلی که وجود دارد عدم مدیریت است که اگر این مدیریت خوب وجود داشته باشد، می تواند هم تولید کننده و هم مصرف کننده را راضی نگه دارد. کشاورز به دنبال سود خودش است و مصرف کننده نیز دنبال یک کیفیت مناسب و قیمت خوب است. به همین جهت اگر بتوانیم دلال ها را حذف کنیم و عرضه مستقیم از مزرعه تا سفره داشته باشیم می توانیم محصولات را با قیمت مناسب به بازار روانه کنیم.

انتهای پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet