هدر موبایل
1396/01/27 07:50:00
سرویس سیاسی
محمودی‎شاه‌نشین:

شورای نگهبان 5 تا 10 روز برای بررسی تایید صلاحیت کاندیداهای ریاست جمهوری مهلت دارد

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: شورای نگهبان برای بررسی تایید صلاحیت کاندیداهای ریاست جمهوری ۵ تا ۱۰ روز مهلت دارد.
شورای نگهبان 5 تا 10 روز برای بررسی تایید صلاحیت کاندیداهای ریاست جمهوری مهلت دارد عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: شورای نگهبان برای بررسی تایید صلاحیت کاندیداهای ریاست جمهوری 5 تا 10 روز مهلت دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606102995507873.jpg شورای,نگهبان,5,تا,10,روز,برای,بررسی,تایید,صلاحیت,کاندیداهای,ریاست,جمهوری,مهلت,دارد Icana

محمد محمودی‌شاه‌نشین در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اتمام ثبت نام برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری عنوان کرد: طبق قانون شورای نگهبان که مرجع بررسی صلاحیت کاندیداها است که به مدت 5 روز مهلت دارد موضوع را بررسی کند.

نماینده مردم شهریار در مجلس دهم شورای اسلامی ادامه داد: اگر هیات مرکزی نظارت بر انتخابات ریاست جمهوری در 5 روز نتواند صلاحیت ها را بررسی کند با اعلام موضوع به شورای نگهبان از مهلت 5 روزه دیگر بر خوردار می شود.

وی با بیان اینکه در نهایت صلاحیت کاندیداها ظرف 5 تا 10 روز آینده نهایی می شود، گفت: از آنجایی که تعداد کاندیداها بسیار زیاد است این احتمال وجود دارد زمان تعیین شده برای بررسی صلاحیت ها مناسب نباشد، اما از آنجایی که تغییر در قانون روند طولانی دارد بهترین راه برای افزایش زمان بررسی صلاحیت این است که شورای نگهبان درخواست آن را به مجلس اعلام کند تا در قالب طرح یا لایحه موضوع پیگیری شود.

این نماینده مجلس اظهار داشت: در انتخابات سال 92، شورای نگهبان برای تکمیل بررسی تایید صلاحیت ها از مهلت 5 روزه دوم نیز استفاده کرد.

محمودی‌شاه‌نشین در خصوص راه حل برای کاهش ثبت نام افراد در انتخابات عنوان کرد: بهترین روش این است که شورای نگهبان تفسیری از رجل سیاسی ارائه دهد تا افراد دارای شرایط خاص برای ثبت نام به ستاد انتخابات مراجعه کنند نه اینکه شاهد حضور نوجوان16 ساله و حتی دختر 5 ساله باشیم.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی گفت: پیش از تعطیلات نوروز شورای نگهبان اعلام کرده بود به دنبال ارائه تعریفی از رجل سیاسی است اما تا کنون چنین موضوعی اطلاع رسانی نشده و مطلع نیستیم این بررسی در شورای نگهبان در چه مرحله ای است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet