هدر موبایل
1396/01/26 17:21:38
سرویس سیاسی
رحیمی جهان آبادی:

اعزام مجدد حجاج ایرانی باعث کاهش تنش‌ها میان ایران و عربستان می‌شود

عضو هیأت رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس معتقد است دولت عربستان باید از ظرفیت ایجادشده برای حضور ۸۶هزار ایرانی در حج استفاده کرده و مانع بروز چالش و تنش جدید شود.
اعزام مجدد حجاج ایرانی باعث کاهش تنش‌ها میان ایران و عربستان می‌شود عضو هیأت رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس معتقد است دولت عربستان باید از ظرفیت ایجادشده برای حضور 86هزار ایرانی در حج استفاده کرده و مانع بروز چالش و تنش جدید شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201701100128176159.jpg اعزام,مجدد,حجاج,ایرانی,باعث,کاهش,تنش‌ها,میان,ایران,و,عربستان,می‌شود Icana

جلیل رحیمی جهان آبادی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به از سرگرفتن روند ثبت نام برای اعزام حجاج ایرانی به حج سال 96، در خصوص افزایش 11هزار نفری اعزام نسبت به دوره گذشته، گفت: افزایش آمار مطابق توافق بین طرفین صورت گرفته است و با توجه به تغییراتی که در شهر مکه و مدینه انجام شده، امکان حضور تعداد بیشتری از حجاج وجود دارد لذا سهمیه ایران نیز همچون سایر کشورها افزایش یافته است.

ضرورت شناسایی آسیب‌هایی که ممکن است حجاج ایرانی دچار شوند

نماینده مردم تربت جام، تایباد و باخرز در مجلس شورای اسلامی در ادامه درخصوص پیش بینی تدابیری جهت پیشگیری از برخورد نامناسب مجدد سعودی ها با حجاج ایرانی، عنوان کرد: بهتر است در این شرایط به مسئولان سازمان حج اعتماد کرده و دغدغه ای در این خصوص نداشته باشیم.

وی افزود: اختلافات میان کشورها آن هم دو کشور اسلامی قابل حل است و لازم نیست به نهادهای خارجی مراجعه شود با این حال باید آسیب هایی را که ممکن است کاروان ها طی اعزام به حج دچار آن شوند را مورد بررسی قرار داده و در این زمینه دقت نظر بیشتری صورت گیرد.

عربستان نسبت به حفظ آرامش و عدم ایجاد تنش مجدد میان روابط خود با ایران مراقبت کند

رحیمی جهان آبادی بر همین اساس تصریح کرد: از سوی دیگر در مذاکراتی که با عربستان سعودی صورت گرفته، این تأکید صورت گرفته که سعودی ها باید در قبال حجاج ایرانی انجام وظیفه کنند.

وی همچنین با بیان اینکه اعزام مجدد حجاج ایرانی می تواند روابط میان دو دولت ایران و عربستان را تقویت کرده و به کاهش تنش ها کمک کند، اظهار داشت: این اتفاق به شرطی رخ می دهد که بازگشایی مجدد، زمینه چالش جدید نشده و عربستانی ها درک درستی از موقعیت خودشان و ایران در منطقه داشته باشند.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی در پایان با تأکید بر اینکه جهان اسلام نیازمند همگرایی و اتحاد است، خاطرنشان کرد: حجاج قبل از هر ملیتی که داشته باشند، مهمانان خانه خدا هستند و هم اکنون دولت عربستان نیز فرصتی ایجاد کرده که 86هزار نفر به حج بروند لذا باید نسبت به عدم ایجاد تنش مراقبت کند چرا که درصورت بروز اتفاق ناگوار مجدد، جبران آن سخت شده و اعتماد به عربستان صورت نمی گیرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet