هدر موبایل
1396/01/26 18:22:57
سرویس سیاسی
کمالی پور:

افزایش 11هزارنفری اعزام حجاج محلی از اعراب ندارد

نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس معتقد است سازمان حج باید نسبت به علت توافق با عربستان سعودی برای اعزام حجاج ایرانی بدون پذیرش قصورات گذشته ازسوی سران این کشور، شفاف‌سازی کند.
افزایش 11هزارنفری اعزام حجاج محلی از اعراب ندارد نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس معتقد است سازمان حج باید نسبت به علت توافق با عربستان سعودی برای اعزام حجاج ایرانی بدون پذیرش قصورات گذشته ازسوی سران این کشور، شفاف‌سازی کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201611100328201041.jpg افزایش,11هزارنفری,اعزام,حجاج,محلی,از,اعراب,ندارد Icana

یحیی کمالی پور در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به از سرگرفتن روند ثبت نام برای اعزام حجاج ایرانی به حج سال 96، گفت: نسبت به اصل موضوع هنوز ابهام و تردیدی وجود دارد که سازمان حج چگونه حاضر شد قصورات عربستان را بپذیرد در حالی که سران این کشور هنوز اشتباهات خود را نپذیرفته و هیچ خسارتی نداده اند.

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس با بیان اینکه نحوه توافق سازمان حج و عربستانی ها هنوز مشخص نیست، عنوان کرد: هنوز این موضوع جای سوال دارد که آیا سعودی ها از مسائل مورد اختلافی گذشته که مدت ها باعث تیره شدن روابط ایران و عربستان شده بود عدول کرده اند؛ لذا در این زمینه باید شفاف سازی شود.

وی ادامه داد: با این تفاسیر این موضوع که 11 هزار نفر به تعداد حجاج ایرانی اعزامی به عربستان اضافه شده است، چندان محل تأمل ندارد چرا که عربستان به خاطر راه آمدن با ایران این اقدام را صورت ندارده و اگر به خاطر حسن نیت بود می توانست به علت عدم اعزام حجاج در سال 95، به میزان 2برابر حاجی ایرانی را پذیرا باشد.

نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه جمهوری اسلامی نمی تواند بدون جبران خسارات گذشته به طرف مقابل به امید اینکه امتیازی بگیرد، امتیاز بدهد، خاطرنشان کرد: قطعا باید سیاست های پیشگیرانه برای عدم وقوع اتفاقاتی همچون گذشته در جریان مذاکرات سنجیده می شد تا در آینده شاهد رفتارهای قلدرمآبانه سعودی ها نباشیم و اگر چنین تفاهم هایی صورت گرفته است، سازمان حج همچنان هیچ گزارشی از مذاکرات ارائه نکرده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet