هدر موبایل
1396/01/26 18:16:10
سرویس اقتصادی
قاضی پور در تشریح نشست امروز برخی اعضای کمیسیون صنایع:

بررسی مشکلات قطعه سازان و خودروسازان/ نیاز خودروسازان باید توسط قطعه سازان داخلی تامین شود

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در تشریح نشست امروز برخی اعضای کمیسیون متبوعش گفت: خودروسازان مکلف به تامین قطعات خودرو از قطعه سازان داخلی هستند.
بررسی مشکلات قطعه سازان و خودروسازان/ نیاز خودروسازان باید توسط قطعه سازان داخلی تامین شود عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در تشریح نشست امروز برخی اعضای کمیسیون متبوعش گفت: خودروسازان مکلف به تامین قطعات خودرو از قطعه سازان داخلی هستند. https://cdn.icana.ir/d/019/201608102356062767.jpg بررسی,مشکلات,قطعه,سازان,و,خودروسازان/,نیاز,خودروسازان,باید,توسط,قطعه,سازان,داخلی,تامین,شود Icana

نادر قاضی پور در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در تشریح نشست امروز برخی نمایندگان کمیسیون صنایع و معادن با قطعه سازان و مدیرعامل گروه خودروسازی ایران خودرو و سایپا گفت: در پی اجرایی شدن فرمان حکومتی مقام معظم رهبری درباره شعار سال، کمیسیون صنایع و معادن نشست های متعددی تشکیل داده و به بنده مسئولیت واگذار شده تا ارتباط بین قطعه سازان و خودروسازان شفاف شود.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نیاز خودروسازان باید توسط قطعه سازان داخلی تامین شود، افزود: در نشست امروز 2 خودروساز بزرگ کشور و قطعه سازان بزرگ حضور داشتند و به آن ها اعلام شد که مجلس در تلاش است فرامین مقام معظم رهبری در راستای تحقق و شعار سال را اجرایی کند لذا قطعه سازان و خودروسازان مکلف به همکاری با یکدیگر و استفاده از تولید داخل هستند.  

قطعه سازان مکلف به تولید قطعات با کیفیت هستند 

قاضی پور ادامه داد: قطعه سازان مکلف به تولید قطعات با کیفیت در داخل و عدم واردات قطعات هستند، همچنین خودروسازان موظف به استفاده از قطعات داخلی هستند.

وی با بیان اینکه مشکل قطعه سازان پرداخت مطالبات آن ها توسط خودروسازان در مدت زمان حدود 3 ماهه است، یادآور شد: پیش از این ایران خودرو و سایپا قطعات را از قطعه سازان پیش خرید می کردند اما هم اکنون زمان پرداخت مطالبات قطعه سازان گاهی به 4 ماه نیز می کشد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن تصریح کرد: برای رفع مشکل سرمایه در گردش قطعه سازان و خودروسازان باید تصمیم قطعی اتخاذ شود که کمیسیون صنایع در حال بررسی مشکلات و اتخاذ تدابیری در این راستا است./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet