خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1396/01/27 09:12:04
سرویس صحن
کواکبیان در اخطار قانون اساسی؛

مصوبه درخصوص تعریف رجل سیاسی در مجمع تشخیص خاک می‌خورد

کواکبیان در خصوص تعریف رجل سیاسی گفت: مصوبه درباره تعریف "رجل سیاسی" در مجلس هشتم تصویب شده، اما این مصوبه در مجمع تشخیص مصلحت نظام خاک می‌خورد.
مصوبه درخصوص تعریف رجل سیاسی در مجمع تشخیص خاک می‌خورد کواکبیان در خصوص تعریف رجل سیاسی گفت: مصوبه درباره تعریف "رجل سیاسی" در مجلس هشتم تصویب شده، اما این مصوبه در مجمع تشخیص مصلحت نظام خاک می‌خورد. https://cdn.icana.ir/d/019/201608107659248480.jpg مصوبه,درخصوص,تعریف,رجل,سیاسی,در,مجمع,تشخیص,خاک,می‌خورد Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، "مصطفی کواکبیان" در نشست علنی امروز (یکشنبه، 27 فروردین ماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی لایحه هوای پاک در اخطاری خطاب به دکتر لاریجانی گفت: شما می گویید قانونی بنویسید که قابلیت اجرا داشته باشد؛بر اساس قانون اساسی اصل 50 در خصوص بحث محیط زیست است، باید به شرایط افزایش سالانه ظرفیت مورد نیاز برق توجه شود.

نماینده مردم تهران،ری،شمیرانات،اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با تشکر از نطق پیش از دستور دکتر لاریجانی در خصوص "رجل سیاسی" ادامه داد: با توجه به اینکه سخنگوی شورای نگهبان گفته‌اند همه ما مقصر هستیم و شما دکتر لاریجانی اظهار داشتید در مجلس هشتم براساس پیشنهادات بنده در تعریف رجال سیاسی،مذهبی،مدیر و مدبر گفتیم شرایط به چه نحو است البته بنده درمجلس دهم نیز 5 بار دراین خصوص تذکر دادم که دولت لایحه جامع انتخاباتی ارائه دهد.

وی افزود:مقام معظم رهبری در یکی از بندهای سیاست کلی باید شورای نگهبان  شاخص‌ها را مشخص کند،بنده می گویم اگر مجلس در این رابطه قانونی تصویب کرده؛چرا در این خصوص پیگیری انجام نشده است تا مجمع تشخیص مصلحت نظام موضوع را به جریان بیندازد.

کواکبیان ادامه داد:مصوبه‌ای درخصوص موضوع مذکور به مجمع تشخیص مصلحت نظام فرستاده شد؛اما 8 سال است این مصوبه گرد و خاک می‌خورد،با توجه به اینکه مجلس در رأس امور است باید مصوبه مذکور در مجمع به جریان بیفتد تا آنچه که اتفاق افتاده وهن نظام نشود که یک لشگر بخواهند تقاضای رئیس جمهور شدن داشته باشند.

دکتر لاریجانی در پاسخ به اخطار کواکبیان گفت:مصوبه در خصوص تعریف "رجل سیاسی" در مجلس هشتم وجود دارد، همچنان که عرض کردم شورای نگهبان اعلام کرد ما همه متن را در این رابطه قبول داریم،این موضوع را آیت الله جنتی نیز به بنده گفت ما این موضوع را به صورت آیین‌نامه اعمال می‌کنیم و ما می خواستیم کار انجام شود که انجام نشده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet