هدر موبایل
1396/01/27 10:40:56
سرویس اقتصادی
بائوج لاهوتی:

آمار اعلامی درباره وجود خانه های خالی درست نیست/ ضرورت تسریع در راه اندازی سامانه شناسایی خانه های خالی

عضوکمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، با مثبت ارزیابی کردن راه اندازی سامانه شناسایی خانه های خالی، گفت: با توجه به درست نبودن آمار اعلامی در خصوص تعداد خانه های خالی راه اندازی این سامانه می تواند برای برنامه ریزی در این حوزه موثر باشد.
آمار اعلامی درباره وجود خانه های خالی درست نیست/ ضرورت تسریع در راه اندازی سامانه شناسایی خانه های خالی عضوکمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، با مثبت ارزیابی کردن راه اندازی سامانه شناسایی خانه های خالی، گفت: با توجه به درست نبودن آمار اعلامی در خصوص تعداد خانه های خالی راه اندازی این سامانه می تواند برای برنامه ریزی در این حوزه موثر باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606104325397174.jpg آمار,اعلامی,درباره,وجود,خانه,های,خالی,درست,نیست/,ضرورت,تسریع,در,راه,اندازی,سامانه,شناسایی,خانه,های,خالی Icana

مهرداد بائوج لاهوتی درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،با انتقاد از اوج گیری وجود خانه های خالی از سکنه درسال های اخیر، گفت: تبدیل مسکن به کالایی سرمایه ای؛تعداد خانه های خالی را افزایش داده است.

نماینده مردم لنگرود درمجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه نمی توان تمامی خانه های خالی را در زمره کالای سرمایه ای قلمداد کرد، افزود:برخی از خانه های موجود در نتیجه انبوه سازی و در انتظار فروش بودن و همچنین نابسامانی در بازار خالی هستند از این رو نمی توان آن ها را مانند واحدهایی که برای افزایش ارزش افزوده خالی نگه داشته اند دید.

وی با تاکید بر اینکه مصداق خانه های خالی باید مورد بازتعریف واقع شود،تصریح کرد:درحال حاضر عرضه از تقاضا کمتر بوده و به این دلیل حباب قیمتی در این رابطه ایجاد شده است.

در 5 سال گذشته تنها 50 درصد نیاز جامعه به مسکن را تولید کرده ایم

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه باید قیمت مسکن در کشور کاهش یابد، گفت: ما سالیانه یک میلیون واحد مسکونی نیاز داریم که عدم تامین آن مشکلات فعلی بازار مسکن را منجر شده است.

بائوج لاهوتی ادامه داد: ما در 5 سال گذشته تنها 50 درصد نیاز جامعه به مسکن را تولید کرده ایم از این رو نمی توان با اطمینان از تاثیرپذیری صرف بازار مسکن از وجود خانه های خالی صحبت کرد.

عضوکمیسیون برنامه،بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی،یادآور شد:شناسایی عوامل تاثیرگذاری در بحث آشفتگی مسکن و همچنین تلاش برای رفع آن ها مهم ترین اولویت دولت و مجلس باید باشد تا به این ترتیب رونق در این بازار را شاهد باشیم./

پایان پیام

 

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet