ولادت حضرت امام رضا (ع)
1396/01/27 10:30:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نماینده ویژه رئیس جمهوری:

50 تن مایحتاج در اختیار سیل زدگان قرار می گیرد/ بررسی وضعیت مناطق سیل زده در جلسه روز یکشنبه هیات دولت

وزیر نیرو که به عنوان نماینده ویژه رئیس جمهوری به مناطق سیل زده آذربایجان غربی اعزام شده است، گفت: مایحتاج هموطنان آسیب دیده در اثر سیل به میزان بیش از ۵۰ تن توسط جمعیت هلال احمر تهیه شده است و به زودی در اختیار آنان قرار می گیرد.
50 تن مایحتاج در اختیار سیل زدگان قرار می گیرد/ بررسی وضعیت مناطق سیل زده در جلسه روز یکشنبه هیات دولت وزیر نیرو که به عنوان نماینده ویژه رئیس جمهوری به مناطق سیل زده آذربایجان غربی اعزام شده است، گفت: مایحتاج هموطنان آسیب دیده در اثر سیل به میزان بیش از 50 تن توسط جمعیت هلال احمر تهیه شده است و به زودی در اختیار آنان قرار می گیرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201612106757860125.jpg 50,تن,مایحتاج,در,اختیار,سیل,زدگان,قرار,می,گیرد/,بررسی,وضعیت,مناطق,سیل,زده,در,جلسه,روز,یکشنبه,هیات,دولت Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، حمید چیت چیان در جلسه ستاد مدیریت بحران آذربایجان غربی با تاکید بر سرعت بخشیدن به برآورد خسارت ها، افزود: آخرین وضعیت مناطق سیل زده آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی در جلسه هیات دولت مورد بررسی قرار می گیرد و اقدامات جبرانی پس از برآورد خسارت ها از محل مواد 10 و 12 حوزه مدیریت بحران انجام می شود.
وزیر نیرو با قدردانی از سعه صدر شهروندان آذربایجان غربی و احساس مسئولیت آنان در همکاری با دستگاه های خدمات رسان در 2 روز گذشته گفت: خسارت جانی در این استان در حداقل میزان بوده و این بیانگر توجه مردم به هشدارهای اعلام شده است.
چیت چیان ادامه داد: آمادگی دستگاه های اجرایی، امدادرسان و خدمات رسان و هشدارهای قبل از سیلاب در 48 ساعت گذشته در آذربایجان غربی موجب کاهش خسارت های ناشی از سیل و طغیان رودخانه ها و تسریع در امداد رسانی شد که این امر می تواند یک الگو باشد.
وی بیان کرد: اقدامات مدیریتی خوبی در خصوص پیشگیری از خسارت های ناشی از سیل در آذربایجان غربی انجام شده بود که ساخت سازه ها و سدها از جمله آنهاست اما در برخی از نقاط که اقدامات وجود نداشت، خسارت های قابل توجه مشاهده می شود.
استاندار آذربایجان غربی نیز گفت: بحران ناشی از جاری شدن سیلاب و طغیان رودخانه ها در شهرهای جنوبی و روستاهای ارومیه در 48 ساعت گذشته به نحو مطلوبی مدیریت شده است و اقدامات امدادی و خدمات رسانی به آسیب دیدگان ادامه دارد.
قربانعلی سعادت افزود: امروز بازدیدهایی از مناطق سیل زده انجام شد که بیانگر نگرانی مردم از میزان خسارت های وارده است.
به گفته وی در زمان حاضر هفت روستای حاشیه رود باراندوز ارومیه تحت محاصره سیل قرار دارد و مردم منطقه نیز در تامین آب آشامیدنی با مشکل مواجه هستند؛ به احشام و باغ های این منطقه نیز آسیب هایجدی وارد شده است.
وی با اشاره به تخریب سه پل در سطح استان در اثر طغیان رودخانه ها اضافه کرد: طغیان رودخانه باراندوز در بخش بالادستی این رود موجب شده است تا پل هاشم آباد که ارتباط بین منطقه راژان و زیوه و روستاهای اقماری را برقرار کرده بود، مسدود شود و مسئولان در صدد ترمیم این پل هستند.
استاندار آذربایجان غربی بیان کرد: در حوزه رودخانه نازلوی ارومیه نیز چهار روستا در محاصره سیل قرار گرفته که خسارت های این منطقه کمتر از بخش سیلوانا در حاشیه رود باراندوز برآورد شده است.
سعادت درباره خسارت های سیل در نقده نیز بیان کرد: یک سوم شهر محمدیار دچار آبگرفتگی شده و به تعدادی از منازل روستایی و مزارع و باغات کشاورزی خسارت وارد شده است.
وی با اشاره به تخلیه برخی روستاهای ارومیه گفت: به دلیل تمایل نداشتن روستاییان به تخلیه روستاها به زودی اردوگاهی در چمن های سرو رود برای اسکان موقت روستاییان ایجاد و اهالی با استفاده از قایق های هلال احمر استان به این اردوگاه منتقل می شوند.
وی با اشاره به مشکل تامین مایحتاج مردم روستاهای محصور در آب و روستاهایی که مسیر ارتباطی آنها با بخش مرکزی مسدود است، اظهار کرد: نماینده جمعیت هلال احمر استان در محل روستاها مستقر شده است و مایحتاج مردم از طریق این جمعیت تامین می شود.
وی درباره مشکل تامین نان در روستاهای سیلوانا نیز گفت: امروز / شنبه/ بالگردی برای ارسال نان به این مناطق اعزام شد و هم اکنون اوضاع تحت کنترل است.
استاندار آذربایجان غربی با اشاره به وضعیت ناپایدار رودخانه های استان از جمله نازلو چای، اظهار کرد: برف های ارتفاعات هم اکنون به علت ریزش باران و گرم شدن هوا، سبک شده و این امر موجب ناپایداری آب برخی از رودخانه ها شده است.
به گزارش ایرنا معاونان وزارتخانه های کشور، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، راه و شهرسازی و جمعیت هلال احمر از اعضای ‏هیات اعزامی به سرپرستی وزیر نیرو به ارومیه هستند.
بارش باران های فصلی روز پنجشنبه با شدت زیاد در جنوب و مرکز آذربایجان غربی آغاز و تداوم این بارش ها همراه با ذوب شدن برف ها در ارتفاعات استان، موجب جاری شدن سیل و طغیان رودخانه ها شد.
بر اساس اعلام مسئولان استان جاری شدن سیل و طغیان رودخانه ها در آذربایجان غربی یک فوتی و یک نفر مصدوم برجا گذاشت و راه مواصلاتی افزون بر 50 روستای بخش سیلوانای ارومیه را مسدود کرد.
تاکنون علاوه بر تخریب سه پل در استان، تعدادی از روستاهای شهرستان های ارومیه، نقده و اشنویه در محاصره آب قرار گرفته است و ارسال اقلام غذایی و مایحتاج مردم از طریق بالگرد انجام می شود.
جمعیت هلال احمر آذربایجان غربی نیز با راه اندازی قایق ها در این روستاها، مکان های اسکان اضطراری و موقت ایجاد کرده و به امدادرسانی مشغول است.
به گزارش ایرنا، رئیس جمهوری روز گذشته در یک گفت و گوی تلفنی به استاندار آذربایجان غربی دستور داد تا روند کمک رسانی به سیل زدگان این استان با استفاده از تمامی امکانات تسریع شود.
 

انتهای پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet