هدر موبایل
1396/01/27 09:59:33
سرویس صحن
با رأی موافق نمایندگان؛

شرایط توسعه فضای سبز شهرداری های شهرهای بالای 50 هزار نفر مشخص شد

نمایندگان مردم در خانه ملت، شهرداری های، شهرهای بالای ۵۰ هزار نفر را موظف کردند تا با همکاری دستگاه های ذیربط سرانه فضای سبز خود را حداقل به ۱۵ متر مربع برسانند.
شرایط توسعه فضای سبز شهرداری های شهرهای بالای 50 هزار نفر مشخص شد نمایندگان مردم در خانه ملت، شهرداری های، شهرهای بالای 50 هزار نفر را موظف کردند تا با همکاری دستگاه های ذیربط سرانه فضای سبز خود را حداقل به 15 متر مربع برسانند. https://cdn.icana.ir/d/019/75490.jpg شرایط,توسعه,فضای,سبز,شهرداری,های,شهرهای,بالای,50,هزار,نفر,مشخص,شد Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی امروز (یکشنبه، 27 فروردین) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی لایحه هوای پاک با ماده 22 این لایحه با 147 رأی موافق، 22 رأی مخالف و 2 رأی ممتنع از مجموع 228 نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.

در ماده 22 این لایحه آمده است؛حداکثر تا 10سال پس از لازم الاجراء شدن این قانون شهرداری‌های شهرهای بالای پنجاه هزارنفر جمعیت موظفند با همکاری وزارت نیرو و ادارات منابع‌طبیعی شهرستان، سرانه فضای سبز خود را حداقل به 15 مترمربع  برسانند.تولید و تأمین نهال مورد نیاز(گونه‌های با نیاز آب کم، مقاوم و بومی)، با ادارات منابع‌طبیعی و عملیات کاشت، نگهداری و بهره‌وری با شهرداری‌ها می‌باشد.وزارت نیرو موظف به تأمین منابع آب مورد نیاز از محل پساب شهر ذی‌ربط،مشروط به استفاده از روش های نوین آبیاری توسط شهرداری می‌باشد.

آیین‌نامه اجرائی این ماده ظرف مدت شش‌ماه از تاریخ ابلاغ این قانون توسط وزارت‌کشور با همکاری وزارتخانه‌های نیرو، جهادکشاورزی،‌ راه و شهرسازی و سازمان با رعایت قانون تشکیل وزارت جهاد کشاورزی مصوب 79/10/6 با اصلاحات و الحاقات بعدی تهیه می‌شود و به‌تصویب هیأت‌وزیران می‌رسد./

پایان پیام      

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet