هدر موبایل
1396/01/27 11:53:50
سرویس اجتماعی
نمایندگان مردم تاکید کردند؛

آخرین وضعیت سیل‌زدگان در استان‌های آذربایجان شرقی، غربی، کردستان و اردبیل/ تاکید بر تجهیز دستگاه‌های امدادی برای بهبود خدمات‌رسانی

نمایندگان مردم در خانه ملت بر لزوم پیگیری جدی مشکلات آسیب دیدگان سیل اخیر در استان‌های آذربایجان شرقی، غربی، کردستان و اردبیل تاکید کردند.
آخرین وضعیت سیل‌زدگان در استان‌های آذربایجان شرقی، غربی، کردستان و اردبیل/ تاکید بر تجهیز دستگاه‌های امدادی برای بهبود خدمات‌رسانی نمایندگان مردم در خانه ملت بر لزوم پیگیری جدی مشکلات آسیب دیدگان سیل اخیر در استان‌های آذربایجان شرقی، غربی، کردستان و اردبیل تاکید کردند. https://cdn.icana.ir/d/019/201704105876070104.jpg آخرین,وضعیت,سیل‌زدگان,در,استان‌های,آذربایجان,شرقی،,غربی،,کردستان,و,اردبیل/,تاکید,بر,تجهیز,دستگاه‌های,امدادی,برای,بهبود,خدمات‌رسانی Icana

خبرگزاری خانه ملت - گروه اجتماعی؛ جمعه 25 فروردین ماه، استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و کردستان و اردبیل درگیر سیل شدند که در پی وقوع این حادثه تعدادی از هموطنانمان جان خود را از دست دادند و برخی نیز تا به امروز مفقود بوده و جستجوها برای یافتن آنها همچنان ادامه دارد.

بر اساس آخرین اخبار اعلام شده در استان آذربایجان شرقی 42 نفر، آذربایجان غربی یک نفر و کردستان نیز 5 نفر جان خود را از دست دادند که همین امر باعث شد امروز عزای عمومی اعلام شود.

در پی وقوع سیل استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و کردستان و اردبیل مقام معظم رهبری نیز با صدور پیامی ضمن تسلیت به داغداران و مصیبت‌زدگان این حادثه، بر این امر تأکید کردند که وظیفه فوری مسئولان ذیربط، کمک به آسیب دیدگان و کاستن از رنج و اندوه آنان است.

مقام معظم رهبری 3406753/6/2017 3:16:06 PMhttp://media.icana.ir/Image/2017/03/201703108412495056_Thum.jpg
مقام معظم رهبری

 

ایشان در این پیام فرمودند: حادثه سیل در استانهای آذربایجان شرقی و غربی و کردستان و اردبیل که به جان باختن تعدادی از هم‌میهنان عزیز و خسارتهای سنگین مالی انجامید، حادثه‌ئی دردناک و مصیبت‌بار است. اینجانب با تأثر و اندوه، به داغداران و مصیبت‌زدگان عرض تسلیت و همدردی میکنم و صبر و آرامش قلبی آنان را از خداوند مسألت مینمایم و رحمت و مغفرت برای جان‌باختگان می‌طلبم. ایشان همچنین تاکیدکردند: وظیفه فوری مسئولان ذیربط، کمک به آسیب دیدگان و کاستن از رنج و اندوه آنان است و لازم است هیچ تأخیر و سستی در ادای این وظیفه نشود.

علی لاریجانی چهره صحن رئیس مجلس34067511/1/2016 10:20:22 AMhttp://media.icana.ir/Image/2016/11/201611107623291260_Thum.jpg
علی لاریجانی چهره صحن

 

از سویی دیگر رئیس مجلس شورای اسلامی نیز در آغاز به کار صحن علنی مجلس شورای اسلامی به حادثه اخیر در این سه استان تاکید کرد و ضمن تسلیت به بازماندگان افزود: لازم است به دنبال این حادثه دستگاه‌های اجرایی همانطوری که رهبری معظم دستور دادند با شدت و تمام قوا تلاش کنند که آن را کنترل و به آسیب دیدگان کمک کرده و برای جبران خسارات به وجود آمده راه حلی سنجیده شود.

وی ادامه داد: همچنین در اینجا از کمیسیون عمران می خواهم هیأتی را به محل حادثه اعزام کرده و به موضوع رسیدگی کنند که هم کمک رسانی به مردم در اسرع وقت به خوبی انجام شود و هم علت بروز حادثه به این شکل ریشه یابی شده و گزارش آن به مجلس ارائه شود.

به گزارش خانه ملت، برخی از نمایندگان استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و کردستان در گفت وگو با خانه ملت، به تشریح روند امداد رسانی و آخرین وضعیت حادثه سیل در این سه استان پرداختند. نمایندگان با تاکید بر اینکه وضعیت خدمات رسانی به حادثه دیدگان مطلوب است بر ضرورت تلاش جدی مسئولان مربوطه برای رفع مشکلات سیل زدگان تاکید کردند.

 

فرهنگی: امدادرسانی به سیل زدگان به خوبی انجام شده است/عملیات جستجو همچنان ادامه دارد

محمدحسین فرهنگی عضو مجمع نمایندگان استان آذربایجان شرقی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درخصوص آخرین وضعیت سیل زدگان در استان آذربایجان شرقی، گفت: وقوع سیل خسارت‌های سنگینی به تعدادی از استان‌های کشور وارد کرد که متاسفانه آذربایجان شرقی متحمل آسیب‌های بیشتری بود، تاکنون 35 نفر تلفات انسانی اعلام شده و تعدادی مجروح شدند ضمن اینکه احشام بسیاری نیز تلف شدند.

محمدحسین فرهنگی 3406756/28/2016 9:54:37 AMhttp://media.icana.ir/Image/2016/06/201606101274596953_Thum.jpg
محمدحسین فرهنگی

 

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو درمجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه معابر، پل‌ها، مزارع و باغ های بسیاری درسطح استان دچار آسیب شده است، افزود: شهرستان های آذرشهر و عجب شیر بیشترین آسیب ها را متحمل شدند و شهرستان های دیگر نیز مانند سراب، ورزقان و برخی منازل درحاشیه شهرتبریز نیز آسیب های جدی دیدند، البته امداد رسانی با توجه به شرایط و مقدورات انجام شد و مسئولان از همان ابتدا فعال عمل کردند.

وی با بیان اینکه تا قبل ازوقوع حادثه هشدارهای لازم از طریق رسانه های استانی نسبت به وقوع حادثه مطرح شده بود، تصریح کرد: متاسفانه به دلیل بی احتیاطی ها و عدم رعایت برخی امور، همچنین وجود برخی مشکلات در زیر ساخت ها میزان آسیب ها بسیار بالا بود، البته انجام اقدامات امدادی و کمک رسانی زمان بر خواهد بود و درحال حاضر ضمن ادامه عملیات جستجو و احتمال تلفات دیگر میزان خسارت های موجود نیز باید از سوی مسئولان برآورد شود.

عضو مجمع نمایندگان استان آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه اسکان موقت روستاییان انجام شده است، گفت: روزگذشته دراین خصوص اقدامات لازم انجام شد.

 

حسین زاده: تخریب تعداد زیادی از خانه‌های روستایی/ امکانات برای مقابله با بحران پاسخگو نیست

عبدالکریم حسین زاده نماینده مردم اشنویه و نقده در مجلس در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درخصوص آخرین اخبار از وقوع سیل در استان آذربایجان غربی، گفت: وقوع سیل در استان آذربایجان غربی و شرقی خسارت های بسیاری به وجود آورده است، به طوری که تا در استان آذربایجان غربی و شهرستان اشنویه  یک نفر جان خود را از دست داده اما در آذربایجان شرقی بیش از چند نفر فوتی داشته ایم.

عبدالکریم حسین زاده عبدالکریم حسین زاده3406757/21/2015 3:05:25 PMhttp://media.icana.ir/Image/2015/07/111872_Thum.jpg
عبدالکریم حسین زاده

 

نماینده مردم اشنویه و نقده در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینکه تعامل و همکاری هایی قابل قبولی میان مردم و مسئولان درجهت جلوگیری از افزایش خسارت ها صورت گرفته است، افزود: واقعیت این است درمسیر وقوع سیل زیرساخت ها و ابنیه های فنی به طور کامل تخریب شده و تعداد کثیری از خانه های روستایی از بین رفته است.

وی با بیان اینکه برخی روستاها در خطر تهدید مجدد سیل هستند، تصریح کرد: بسیاری از مردم این روستاها از خانه های خود خارج شدند تا از افزایش خسارت های جانی جلوگیری شود اما انتظار می رود که پس از بازدید مسئولان سازمان مدیریت بحران از محل حادثه اعتبارات لازم برای بازسازی و نوسازی ابنیه های فنی تخصیص پیدا کند.

وی با بیان اینکه روز جمعه پل ارتباطی میان اشنویه و پیرانشهر قطع شد؛ ادامه داد: حجم سیل بالا بوده و ظرفیت های موجود برای مقابله با این بحران پاسخگو نیست.

حسین زاده با تاکید بر اینکه امنیت جانی و مالی مردم برای سال های آینده باید تامین شود، گفت: طبق اطلاعات کسب شده حجم سیل متاسفانه بسیار بالا بوده و حریم رودخانه ها را تخریب کرده است، بنابراین برآورد میزان خسارت نیازمند مطالعات بیشتری است؛ اما موضوع مهم درحال حاضر حفظ جان و مال مردم است و می توان در طی روزهای آینده میزان خسارت های تحمیلی مالی مورد سنجش قرارداد.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت تلاش‌های لازم برای تامین اعتبارات لازم در جهت جبران خسارت ها را انجام دهد، افزود: تعداد بسیاری از روستاها درمسیر دره ها و سیلاب های فصلی قرار دارد، بنابراین بحث آبخیزداری باید مورد توجه قرار گیرد تا بتوان میزان آسیب به روستاها را کاهش داد؛ البته موضوع توانمندسازی سکونتگاه های روستایی از اهمیت بالایی برخوردار است که باید مسئولان این موضوع را مورد توجه قرار دهند.

 

قاضی پور: ضرورت احداث پل های فلزی و شناور پس از وقوع سیل

نادر قاضی پور نماینده مردم ارومیه درمجلس در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اینکه پس از وقوع سیل در استان آذربایجان غربی امدادرسانی‌ها توسط مسئولان استانی به خوبی انجام شد، گفت: اقدامات کمک‌رسانی به سیل زدگان در شهرستان ارومیه و جستجوی مفقودان با سرعت انجام شد و باید از تلاش مسئولان درخصوص رفع مشکلات ناشی از وقوع بحران دراین منطقه تشکر کرد، البته مشکلاتی درخصوص معابر و پل‌های ارتباطی به وجود آمده که تاکنون این مشکلات رفع نشده است.

 

نادر قاضی پور در خانه ملت نادر قاضی پور در خانه ملت3406754/7/2014 2:04:14 PMhttp://media.icana.ir/Image/2014/04/65444_Thum.jpg
نادر قاضی پور در خانه ملت


نماینده مردم ارومیه درمجلس شورای اسلامی با تاکید بر ضرورت بازسازی پل های تخریب شده و آسیب دیده دراستان آذربایجان غربی، افزود: از وزارت راه و شهرسازی انتظار می‌رود که در اسرع وقت برای بازگشت به شرایط عادی از پل‌های شناور و یا آهنی موقت برای برقراری ارتباط ها استفاده کند، البته امدادرسانی ها در شرایط قابل قبولی انجام شد و باید از تلاش مسئولان تشکر کرد.

عضو مجمع نمایندگان استان آذربایجان غربی در مجلس شورای اسلامی با درخواست از مسئولان برای بازسازی سریع پل‌های ارتباطی در استان، تصریح کرد: پل های ارتباطی بسیاری میان شهرستان های استان آذربایجان غربی تخریب شده که مسئولان باید بازسازی این معابر را در دستور کار قرار دهند، البته مسئولان استانی از همان ابتدا مشکلات را پیگیری کردند.

 

سعیدی: حضور به موقع نیروهای امدادی مانع از تلفات بیشتر جانی شد

محمداسماعیل سعیدی نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درباره سیل روز جمعه در شهرستان آذرشهر در استان آذربایجان شرقی، افزود: با توجه به بارندگی‌های اخیر، سیل بخشی از شهرها و روستاهای استان از جمله آذرشهر را فرا گرفت که متاسفانه علی رغم هشدارهای هواشناسی به مردم اما بازهم خسارت های مالی و جانی زیادی برجای گذاشت.

محمد اسماعیل سعیدی محمد اسماعیل سعیدی3406758/14/2013 8:27:24 PMhttp://media.icana.ir/Image/2013/08/44060_Thum.jpg
محمد اسماعیل سعیدی

 

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: در زمان سیل مردم در زیر پل روستای غله زار در رفت و آمد بودند که باعث شد این سیل برخی از ماشین ها را با خود ببرد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه هنوز آمار دقیق فوتی‌ها مشخص نیست، افزود: تاکنون فوت 4 نفر بر اثر سیل روز جمعه تایید شده و همچنان استانداری و بخشداری در پی یافتن دیگر افراد هستند.

وی یادآور شد: خسارت‌های مالی زیادی بر اثر سیل آذرشهر بر برخی از روستاها وارد شده که البته هنوز برآورد مالی برای میزان این خسارت صورت نگرفته است.

سعیدی درباره حضور به موقع نیروهای امدادی افزود: بدون شک اگر حضور به موقع نیروهای امدادی نبود میزان تلفات جانی بیش از این ها بود چراکه این نیروها به سرعت مردم را از روستاها تخلیه کردند تا در معرض سیل قرار نگیرند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، گفت: همچنان پیگیر خسارت های مالی و جانی سیل اخیر در استان آذربایجان شرقی هستیم تا به مردم آسیب دیده خدمت رسانی شود.

 

بیمقدار: عملکرد مثبت نیروهای امدادی برای کمک به سیل زدگان آذربایجان شرقی

شهاب الدین بیمقدار نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درباره آخرین وضعیت سیل در استان آذربایجان شرقی، افزود: اکنون به همراه جمعی از مسئولان بازدیدی از مناطق سیل زده انجام گرفته است تا آخرین وضعیت رسیدگی به سیل‌زدگان مورد بررسی قرار گیرد.

شهاب الدین بیمقدار 3406755/30/2016 11:22:27 AMhttp://media.icana.ir/Image/2016/05/201605100510904774_Thum.jpg
شهاب الدین بیمقدار

 

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: متاسفانه بر اثر سیل جمعه شب چند نفر از هموطنانمان جان خود را از دست دادند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: اکنون نیروهای امدادی همچنان فعال در محل هستند و امکانات و تجهیزات را در اختیار سیل‌زدگان قرار می دهند که تاکنون این امدادرسانی مثبت بوده است، همچنین وزیر نیرو نیز با حضور در منطقه از نزدیک در جریان آخرین وضعیت سیل استان آذربایجان شرقی قرار گرفت.

وی یادآور شد: بر اثر سیل جمعه شب آب به برخی خانه ها سرازیر شده که با کمک مردم و نیروهای امدادی از خسارت های مالی بیشتر جلوگیری شد.

عضو کمیسیون شوراها و امورداخلی کشور در مجلس شورای اسلامی، گفت: به زودی میزان خسارت های وارده در استان آذربایجان شرقی را برآورد خواهیم کرد تا بتوان از محل بودجه حوادث غیرمترقبه این خسارت ها را جبران کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet