ولادت حضرت امام رضا (ع)
1396/01/27 11:19:42
سرویس اجتماعی
ضیایی در گفت‌وگوی اختصاصی با خانه‌ملت؛

هلال احمر در سیل آذربایجان شرقی و غربی کمبود امکانات نداشت/ انبارهای هلال تقویت و تجهیزات در اختیار مردم قرار گرفت

رئیس جمعیت هلال‌احمر ایران با تاکید بر اینکه جمعیت هلال احمر مشکلی از بابت امکانات در مواجهه با سیل آذربایجان شرقی و غربی نداشت، گفت: به جهت پیش‌بینی این حادثه انبارهای هلال احمر در این مناطق تقویت و هر آنچه لازم بود در اختیار مردم قرار گرفت.
هلال احمر در سیل آذربایجان شرقی و غربی کمبود امکانات نداشت/ انبارهای هلال تقویت و تجهیزات در اختیار مردم قرار گرفت رئیس جمعیت هلال‌احمر ایران با تاکید بر اینکه جمعیت هلال احمر مشکلی از بابت امکانات در مواجهه با سیل آذربایجان شرقی و غربی نداشت، گفت: به جهت پیش‌بینی این حادثه انبارهای هلال احمر در این مناطق تقویت و هر آنچه لازم بود در اختیار مردم قرار گرفت. https://cdn.icana.ir/d/019/201704104743065339.jpg هلال,احمر,در,سیل,آذربایجان,شرقی,و,غربی,کمبود,امکانات,نداشت/,انبارهای,هلال,تقویت,و,تجهیزات,در,اختیار,مردم,قرار,گرفت Icana

امیرمحسن ضیایی در گفت‌ وگو با خبرنگار خبرگزاری ‌خانه‌ملت در توضیح آخرین وضعیت سیل‌زدگان آذربایجان غربی و شرقی و وضعیت امداد ونجات در این منطقه با بیان تسلیت به خانوده‌های جان باختگان، گفت: جمعیت هلال احمر با توجه به هشدار سیل در آذربایجان شرقی و غربی از قبل امکانات خود را تجهیز و در اختیار استان قرار داد، حتی برای نقل و انتقال امکانات هم با مشکل مواجه نشدیم.

رئیس جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران با تاکید بر اینکه جمعیت هلال احمر مشکلی از بابت امکانات در مواجهه با سیل آذربایجان شرقی و غربی نداشت، تصریح کرد: انبارهای جمعیت هلال احمر در این مناطق تقویت شد و هر آنچه لازم بود در اختیار مردم قرار گرفت، در واقع امکانات به حد استاندارد در منطقه مستقر شده هرچند از مرکز هم پشتیبانی می‌شود.

وی افزود: مذاکراتی با استانداران آذربایجان غربی و شرقی صورت گرفته است، این افراد از وضعیت امکانات و تجهیزات اظهار رضایت کرده چراکه اقدامات جمعیت هلال احمر به موقع و موثر بوده است.

رئیس جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد: برنامه‌ریزی جدید و جامعی برای مقابله با بحران باید داشت؛ زیرا حوادث طبیعی از جمله بحران‌هایی است که هر روزه امکان وقوع آن وجود دارد، سیل، زلزله، رانش زمین و خشکسالی از این حوادث است بنابراین مجلس باید در پیش نویس قانون دایمی مدیریت بحران و تقویت تجهیزات و امکانات توجه لازم را به جمعیت هلال احمر داشته باشد.

 

اعلام هشدار وقوع سیل در لرستان و کرمانشاه/ تیم‌های واکنش سریع برای مقابله با سیلاب تجهیز شده اند

ضیایی گفت: روز گذشته به استان‌های لرستان و کرمانشاه نیز به جهت وقوع سیلاب اعلام هشدار و آمادگی کردیم و علاوه بر تیم‌های واکنش سریع، تیم‌های دیگر را برای مقابله با سیلاب تجهیز کردیم، در واقع جمعیت هلال احمر در مقابله با سیلاب امکان انجام اقدامات پیشگیرانه را دارد به نوعی که حتی اگر افراد در محاصره قرار گیرند امکان ذخیره امکانات وجود دارد.

رئیس جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه آمار رسمی در رابطه با جان باختگان سیل آذربایجان غربی و شرقی باید از سوی مراجع رسمی اعلام شود، گفت: جمعیت هلال احمر مرجع رسمی اعلام آمار نیست و بنا بر دستور پزشکی قانونی، جمعیت اجازه اعلام آمار ندارد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet