هدر موبایل
1396/01/27 15:40:35
سرویس اجتماعی
بابایی صالح:

قوانین صید و شکار نیازمند بازنگری است/لزوم ایمن‌سازی جاده‌ها به منظور کاهش تلفات یوز ایرانی

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با تاکید بر اینکه باید از ساخت جاده ها بدون گزارش ارزیابی زیست محیطی خودداری کرد بر لزوم بازنگری در قوانین صید و شکار تاکید کرد.
قوانین صید و شکار نیازمند بازنگری است/لزوم ایمن‌سازی جاده‌ها به منظور کاهش تلفات یوز ایرانی عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با تاکید بر اینکه باید از ساخت جاده ها بدون گزارش ارزیابی زیست محیطی خودداری کرد بر لزوم بازنگری در قوانین صید و شکار تاکید کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201607105323005263.jpg قوانین,صید,و,شکار,نیازمند,بازنگری,است/لزوم,ایمن‌سازی,جاده‌ها,به,منظور,کاهش,تلفات,یوز,ایرانی Icana

روح‌الله بابایی صالح در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در رابطه با وعده یک میلیارد تومانی وزارت راه برای حذف تهدیدات پوزپلنگ ایرانی در جاده عباس‌آباد شاهرود، گفت: تحقق یک هزارم این مبلغ هم امکان‌پذیر نبوده و در حقیقت این موضوع بیشتر در حد شعار و  ادعا است.

نماینده مردم بوئین زهرا در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه تمامی پروژه‌های عمرانی باید پیوست زیست محیطی داشته باشند بر لزوم ایمن سازی جاده‌ها به منظور کاهش تلفات یوز ایرانی تاکید کرد و افزود: از آنجایی که طبق شنیده ها مهمترین علت مرگ و میر یوز تصادفات جاده ای است و این گونه در معرض انقراض قرار دارد بنابراین نیاز است از ساخت جاده ها بدون گزارش ارزیابی زیست محیطی خودداری شود.

وی ادامه داد: تمامی پروژه های عمرانی باید پیوست زیست محیطی داشته تا شاهد آسیب به محیط زیست و حیات وحش نباشیم و در حقیقت این موضوع الزامی است.

نماینده مردم بوئین زهرا در مجلس دهم، مقوله شکار را در کاهش جمعیت حیات وحش موثر دانست و بر ضرورت تشدید مجازات شکارچیان غیرمجاز تاکید کرد وگفت: باید با شکارچیان و متعدیان به محیط زیست و حیات وحش به صورت قاطع و جدی برخورد و نسبت به تشدید مجازات آنها اقدام کرد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، بر لزوم بازنگری در قوانین صید و شکار تاکید کرد وادامه داد: قوانین صید و شکار نیازمند بازنگری است و باید به روز شوند تا شاهد آسیب کمتری به حیات وحش باشیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet