ولادت حضرت امام رضا (ع)
1396/01/27 11:23:50
سرویس صحن
بنیادی در نطق میان دستور خود:

جایگاه اتحادیه اروپا در سیاست خارجی ایران باید تقویت شود/روسیه مایل به قدرت گرفتن ایران نیست

نماینده مجلس دهم، گفت: در شرایط کنونی روسیه مایل به قدرت گرفتن ایران نیست و جمهوری اسلامی باید جایگاه اتحادیه اروپا را در سیاست خارجی خود تقویت کند.
جایگاه اتحادیه اروپا در سیاست خارجی ایران باید تقویت شود/روسیه مایل به قدرت گرفتن ایران نیست نماینده مجلس دهم، گفت: در شرایط کنونی روسیه مایل به قدرت گرفتن ایران نیست و جمهوری اسلامی باید جایگاه اتحادیه اروپا را در سیاست خارجی خود تقویت کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201704106318983351.jpg جایگاه,اتحادیه,اروپا,در,سیاست,خارجی,ایران,باید,تقویت,شود/روسیه,مایل,به,قدرت,گرفتن,ایران,نیست Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، "بهروز بنیادی" در نشست علنی امروز (یکشنبه 27 فروردین ماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود گفت: در حالی که به برهه بلوغ کامل انقلاب نزدیک می شویم، اما هنوز رضایت کامل از عملکرد خود و مسئولان نداریم و امروز همه معترف به سوء مدیریت در این سال ها هستند که در مقطع کنونی همه با هم باید چند تصمیم سرنوشت ساز را بگیریم تا از این آشفته بازار خارج شویم.

نماینده مردم کاشمر، بردسکن و خلیل آباد در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: حفظ وحدت به خاطر منافع ملی بر مبنای مشارکت فعال و تأثیرگذار همه گروه ها و صاحبان تفکر در چارچوب قانون اساسی ضروری است،همچنین باگذشت نزدیک به 30 سال از بازنگری از قانون اساسی،امروز می طلبد که حقوقدانان مجلس،مرکز پژوهش ها و اساتید دانشگاه با آسیب شناسی آن و ارائه گزارشی علمی به مقام معظم رهبری، زمینه این کار بزرگ را فراهم کنند.

نقش آفرینی مثبت در تعامل جهانی و استفاده از منابع مالی و تکنولوژی دیگرکشورها سرلوحه سیاست خارجی ما قرار گیرد

وی ادامه داد: نقش آفرینی مثبت در تعامل جهانی و استفاده از منابع مالی و تکنولوژی دیگر کشورها باید سرلوحه سیاست خارجی ما قرار گیرد در حالی که شعار سیاست خارجی ما "نه شرقی، نه غربی، جمهوری اسلامی" بود، اما امروز بخش اول آن به قیمت حمایت روسیه از ما حذف شده است،روسیه ای که هیچ اشتراک ایدئولوژیکی با ما ندارد و منافع زیادی از ما به دست آورده و اخیرا رفتار مستکبرانه در عقد قراردادهای نفتی و فروش هواپیماهای فرسوده نیز به گوش می رسد.

بنیادی گفت: علت این مسئله تنها نبود رقیب در سیاست خارجی ما است، روسیه نیز مایل به قدرت گرفتن ایران نیست و با رسیدن به قراردادهای نفتی با اتحادیه اروپا،به دو هدف خود یعنی کاهش قدرت ایران و گرفتن بازارهای جهانی گاز از دست ما،خواهد رسید؛بدانیم رابطه مسکو با ایران وابسته به رابطه روسیه با آمریکا است و در شرایط کنونی می طلبد که هر چه سریع تر فضای روابط خود را در جهان امروزی در توازن نگه داریم،کاری که روسیه به خوبی و زیرکی انجام داد و باید اتحادیه اروپا نیز همزمان در سیاست خارجی ما جایگاه مناسبی پیدا کند.

مستکبران با ایجاد شرایط ناامنی،سرمایه افراد متمکن کشورها را به سوی خود جلب می کنند

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد:گرچه توطئه تمام مستکبران این است که با ایجاد شرایط ناامنی و ورود کشورهای ثروتمندی مانند ایران و عربستان به درگیری ها،سرمایه افراد متمکن کشورها را به سوی خود جلب کنند.تاکنون هم موفق شده اند و امروز بیش از 4 هزارمیلیارد دلار سرمایه ایرانیان خارج از کشور گواه این مدعا است و سنگ اندازی در تکمیل خط لوله های گاز صلح و پارس از این دست هستند.

وی گفت:اکنون سوال دیگری در افکار عمومی مطرح است که چرا درمیان حدود 200 کشور جهان تنها میان 10 کشور سرکشی و طغیان های متفاوت وجود دارد،لازم است تا کشور ما به بهترین شیوه وظیفه تاریخی و اسلامی خود را انجام دهد و از قتل و کشتار کودکان و مادران بی گناه پیشگیری کند،چراکه بر اساس اصول قانون اساسی، حق دخالت نظامی در سایر کشورها را نداریم اما تمام توان خود را برای برقراری صلح در تمام نقاط جهان به کار بگیریم تا در تاریخ از ما به نیکی یاد کنند.

عضوکمیسیون بهداشت و درمان مجلس،افزود:عراق و سوریه تبدیل به باتلاقی برای کشورهای درگیر شده و باید هرچه سریع تر تصمیمی سخت بر اساس منافع ملی خودمان در این حوزه بگیریم.

وی ادامه داد: در بحث داخلی و اجرایی کردن شعار سال چند پیشنهاد از سوی گروه های مختلف اصناف و صنایع مطرح است که باید در نظر گرفته شود، وزیر اقتصاد و وزیر تعاون نقش بسیار مهمی را در این مسیر بر عهده دارند، پیشنهاداتی مانند ثابت کردن قیمت خدمات همانند آب، برق و گاز به مدت 5 سال مانند آن چیزی که درباره بنزین انجام شده است، از طرف دیگر کاهش بهره بانکی،  به زیر 10 درصد، تعیین مالیات از سوی اتحادیه اصناف، حضور فعال در بازارهای جهانی با پیوستن به wto باید در دستور کار قرار گیرد، در غیر این صورت با توجه به قیمت بالای دلار در کشور، زمینه قاچاق و سود حاصل از آن به راحتی قابل کنترل نخواهد بود.

بنیادی افزود:بخشودگی جرایم مالیاتی بزرگ، تبدیل یارانه نقدی به غیر نقدی باید صورت گیرد تا صنایع حمایت شوند، در شرایط کنونی مسئله انتخابات از موضوعات دیگر مهم کشور است که متأسفانه با روند کنونی، بخشی از کاندیداها با تخریب دیگری سعی در اقناع افکار عمومی برای بر حق نشان دادن خود دارند، شاهدیم که افراد کوچک و با سابقه سیاه مسئولیت، با زیر سوال بردن شأن رهبری و مقام ایشان، برای خود در پی کسب رأی هستند و تأسف بارتر این است که هیچ کس به فریاد آقا هم نمی رسد و از ایشان دفاعی نکرد، البته اخیرا دادستانی محترم  اعلام کرد که هنوز دمل به خوبی نرسیده تا عفونت آن را تخلیه کنند، همه منتظریم آقای منتظری.

وی ادامه داد: حرف های مطرح شده، حقانیت عزیزان مظلوم در گذشته را تأیید می کند، هشدارهای مستدل آن ها تنها با گذشت هشت سال، چون ماه در شب کویر نورافشانی می کند. مطمئنم مردم بزرگوار از صحبت های هیجانی برخی از کاندیداها می دانند که در فضای ملتهب جهان، سکان کشور را به چه کسی بسپارند. چرا که مردم اردیبهشت 94 بسیار پخته تر از خرداد 92 هستند.

بنیادی افزود:از وزیر آموزش و پرورش می خواهم که درجهت ترویج هنر در مدارس تأکید و تلاش کند،زیرا تنها هنر می تواند در دنیای کودکان راهی برای پرهیز از استبداد،خودکامگی و رسیدن به آزادی درونی و بیرونی را زمینه سازی کند، از طرف دیگر متأسفانه امروز باید فریاد بزنم که عدم توازن در توزیع ثروت کشور میان استان ها مشهود است، هر استانی که در هیأت دولت سهم بیشتری دارد، برنده است، هرچند که در این دولت این مسئله بسیار کم تر بود اما بپذیریم این مسئله هنوز وجود دارد و شهرستان های استان خراسان رضوی به جزء مشهد در عقب ماندگی مانده اند.

وی گفت: از وزارت نیرو می خواهم که پروژه مطالعاتی باروری ابرها را در استان خراسان رضوی شروع کند، همچنین این وزارتخانه باید پروژه انتقال آب از دریای عمان به منطقه را حمایت کند طبق نظر کارشناسان در حالی که کشورهای عربی، سالیانه تا 15 میلیارد متر مکعب آب شیرین می کند،ولی در کشور ما این میزان به یک میلیارد متر مکب هم نمی رسد. اگر این پروژه به ثمر نرسد تا 10 سال آینده، روستاهای استان خراسان رضوی در اثر خشکسالی تخلیه خواهند شد.

این نماینده مردم درمجلس دهم ادامه داد:وزارت جهادکشاورزی باید برنامه الگوی کشت را عملیاتی کند تا بهره وری مصرف آب کشاورزی به حد مناسبی برسد تا بتوانیم فرمان چکشی خاموشی چاه موتورها را متوقف کنیم،دوبانده شدن جاده شادمهر-کاشمر به طول 100 کیلومتر باید صورت گیرد.

عضوکمیسیون بهداشت و درمان مجلس ادامه داد: با توجه به سرمازدگی زمستان گذشته،محصول زعفران کشاورزان منطقه آسیب جدی دیده است و رئیس جمهور تقاضا داریم که در این عرصه حمایت جدی را داشته باشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet