ولادت حضرت امام رضا (ع)
1396/01/27 11:50:02
سرویس دیگر رسانه‌ها_
سید مهدی مقدسی:

باید تعرفه قطعاتی که امکان تولید در کشور دارند، افزایش یابد

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی می گوید: تنها خواست امروز مشتریان داخلی از خودروسازان، ارتقاء کیفیت ، کاهش قیمت و افزایش ایمنی و استاندارد تولیدات داخلی است.
باید تعرفه قطعاتی که امکان تولید در کشور دارند، افزایش یابد عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی می گوید: تنها خواست امروز مشتریان داخلی از خودروسازان، ارتقاء کیفیت ، کاهش قیمت و افزایش ایمنی و استاندارد تولیدات داخلی است. https://cdn.icana.ir/d/019/201702103545352969.jpg باید,تعرفه,قطعاتی,که,امکان,تولید,در,کشور,دارند،,افزایش,یابد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، سید مهدی مقدسی ضمن تاکید کمیسیون صنایع و معادن بر کیفیت خودروهای داخلی اظهار داشت : خودروسازان در جریان همکاری های باید به دنبال  تولیدات جدید و با کیفیت و ارتقاء استانداردهای ایمنی  در تولیدات باشند. امروز توجه به حداقل استانداردها مطلوب صنعت خودرو ایران نیست.

وی تصریح کرد : چنانچه خودروسازان خواستار کاهش سهم بازار محصولات وارداتی در کشور هستند راهی به جزء توجه به ارتقاء استاندردها و کیفیت در صنعت خودرو ندارند.

وی همچنین بر توسعه سهم داخلی سازی در جریان تولید و اشتغال در صنعت خودرو تاکید کرد و اظهار داشت : هر گونه توجه به افزایش سهم داخلی سازی در صنعت خودرو ، بی شک رشد تولید و اشتغالزایی را در کشور به به دنبال خواهد داشت.

وی افزود : البته باید تعرفه واردات قطعات به میزانی افزایش یابد که از ورود قطعاتی که امکان تولید در کشور دارند جلوگیری شده و در این راستا شاهد تلاش شرکتها نسبت به داخلی سازی و توسعه در این بخش باشیم.

وی اظهار داشت : در سال جاری به منظور حفظ اشتغال و تولید داخل در صنعت خودرو باید به ذائقه مصرف کنندگان توجه شود .

وی تصریح کرد : خودروسازان باید در سال جاری به مساله آرندی و تحقیق و توسعه توجه ویژه ای نمایند و نسبت به تقویت در این بخش تلاش مضاعفی نمایند تا شاهد تولید محصولاتی جدید و متناسب با ذائقه مصرف کنندگان داخلی باشیم.

نماینده اراک و کمیجان در مجلس دهم با اشاره به توانمندی قطعه سازان داخلی افزود : آنچه که امروز در حوزه قطعات امکان تولید در کشور دارد باید مورد تشویق قرار گیرد تا سهم داخلی سازی در تولید قطعات و نهایتا خودروسازان افزایش یابد.

مقدسی اظهار داشت : چنانچه کالایی قابلیت تولید در کشور ندارند مسلما افزایش تعرفه آن اقدام صحیحی نخواهد بود.

وی گفت : خوشبختانه قطعه سازان داخلی در این سالها تلاش خوبی را در جهت تولید داشته اند اما برای دستیابی به اهداف مورد تاکید در تولید و همچنین اشتغال در سال جاری معتقدم باید سختگیری های بیشتری در این حوزه از صنعت اعمال شود.

به گزارش خبر خودرو، وی خاطر نشان کرد : همزمان با توجه به تولید باید مبارزه با قاچاق کالا به خصوص قطعات با شدت بیشتری در سال جاری دنبال شود مسلما توجه به این مساله قطعه سازان داخلی را بیشتر از گذشته در مسیر تولید و اشتغال قرار خواهد داد.

انتهای پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet