هدر موبایل
1396/01/27 12:32:38
سرویس دیگر رسانه‌ها_
معاون دادستان کل کشور:

انتشارمصادیق محتوای مجرمانه مربوط به انتخابات/روزانه هزار تخلف فضای مجازی گزارش می شود

معاون دادستان کل کشور و دبیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه با بیان اینکه مصادیق محتوای مجرمانه مربوط به انتخابات در چند بند تدوین و منتشر شده است، گفت: روزانه بیش از هزار تخلف انتخاباتی در فضای مجازی گزارش می شود.
انتشارمصادیق محتوای مجرمانه مربوط به انتخابات/روزانه هزار تخلف فضای مجازی گزارش می شود معاون دادستان کل کشور و دبیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه با بیان اینکه مصادیق محتوای مجرمانه مربوط به انتخابات در چند بند تدوین و منتشر شده است، گفت: روزانه بیش از هزار تخلف انتخاباتی در فضای مجازی گزارش می شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201704103700158263.jpg انتشارمصادیق,محتوای,مجرمانه,مربوط,به,انتخابات/روزانه,هزار,تخلف,فضای,مجازی,گزارش,می,شود Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، عبدالصمد خرم آبادی افزود: هفته گذشته نشست کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه برگزار و در این نشست دستورالعملی در چند بند تدوین شد که این بخشنامه اکنون روی سایت این کارگروه قرار دارد.
دبیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه خاطرنشان کرد: به همه اعضا تاکید کردیم بطور مستمر فضای مجازی را رصد و در صورت مشاهده مصادیقی منطبق با جرائم انتخاباتی، موارد را گزارش دهیم.
وی افزود: اگر گزارشی از تخلف انتخاباتی در فضای مجازی مشاهده و گزارش شود، در درجه نخست علیه کسانی که این جرائم را مرتکب شده اند اعلام جرم کرده و اگر محتوا مجرمانه بود آن سایت یا پایگاه خبری فیلتر و مسدود می شود.
خرم آبادی تصریح کرد: سایتی که مرتکب جرم شده اگر داخلی باشد دستور حذف آن سایت صادر و اگر خارجی باشد، فیلتر می شود.
دبیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه با بیان اینکه این فضا در دوره های ریاست جمهوری قبلی هم وجود داشته است، گفت: مصادیق مجرمانه مرتبط با ریاست جمهوری در این فضا رصد و پایش می شود.
خرم آبادی در پاسخ به این سوال خبرنگار ایرنا که آیا مردم هم می توانند مصادیق محتوای مجرمانه را در صورت مشاهده به کارگروه گزارش دهند ، اظهار کرد: بله، در سایت کمیته، صفحه ای ویژه گزارشات مردمی در نظر گرفته شده است که هر روز بیش از هزار گزارش تخلف داریم و یکی از منابع بررسی کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه، گزارش های مردمی است.
به گزارش ایرنا، کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه در سال 1388 و در پی تصویب قانون جرایم رایانه‌ای در مجلس شورای اسلامی و تایید آن توسط شورای نگهبان، بنیان‌گذاری شد.
این کارگروه که زیر نظر دادستان کل کشور فعالیت می‌کند، متشکل از 13 نفر است که 6 نفر آنان از طرف قوه مجریه و 2 نفر از جانب قوه مقننه معرفی می‌ شوند.
بر اساس قانون جرایم رایانه‌ای، اعضای این کارگروه موظفند هر 2 هفته یکبار تشکیل جلسه داده و در این جلسات در خصوص فیلتر شدن وب‌گاه‌های مختلف، بحث و تبادل نظر و رای ‌گیری کنند.
این کارگروه بر اساس ماده 22 قانون جرائم رایانه‌ای تشکیل و مسئولیت نظارت بر فضای مجازی و پالایش تارنماهای حاوی محتوای مجرمانه و رسیدگی به شکایات مردمی را به عهده دارد.
به گزارش ایرنا، دادستان کل کشور (رئیس کارگروه)، رئیس یا نماینده سازمان صدا و سیما، وزیر یا نماینده وزیر اطلاعات،وزیر یا نماینده وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزیر یا نماینده وزیر دادگستری، وزیر یا نماینده وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، وزیر یا نماینده وزیر علوم تحقیقات و فناوری، وزیر یا نماینده وزیر آموزش و پرورش، فرمانده نیروی انتظامی، یک نفر خبره در فناوری اطلاعات و ارتباطات به انتخاب کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، یک نفر از نمایندگان کمیسیون قضائی و حقوقی به انتخاب این کمیسیون به تائید مجلس شورای اسلامی و رئیس سازمان تبلیغات اسلامی اعضای کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه هستند .

انتهای پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet