هدر موبایل
1396/01/27 12:45:00
سرویس صحن
خضری:

سازماندهی کولبرها و معیشت مرزنشینان با کمک مرکز پژوهش های مجلس و 15 دستگاه مربوط درحال بررسی است + فیلم

نماینده مردم سردشت و پیرانشهردر مجلس با بیان اینکه ۴۲ درصد جوانان فارغ التحصیل ما بیکار هستند،گفت: امکانات سازمان حلال احمر درقبال حوادث غیر متقربه کشور همخوانی ندارد.
سازماندهی کولبرها و معیشت مرزنشینان با کمک مرکز پژوهش های مجلس و 15 دستگاه مربوط درحال بررسی است + فیلم نماینده مردم سردشت و پیرانشهردر مجلس با بیان اینکه 42 درصد جوانان فارغ التحصیل ما بیکار هستند،گفت: امکانات سازمان حلال احمر درقبال حوادث غیر متقربه کشور همخوانی ندارد. https://cdn.icana.ir/d/019/201704105996260289.jpg سازماندهی,کولبرها,,و,معیشت,مرزنشینان,با,کمک,مرکز,پژوهش,های,مجلس,و,15,دستگاه,,مربوط,درحال,بررسی,است,+,فیلم Icana

 به گزارش خبرنگارخبرگزاری خانه ملت،"رسول  خضری" نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس در جلسه علنی امروز (یکشنبه، 27 فروردین ماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور،گفت: با درود وسلام به معمارکبیرانقلاب اسلامی،امام شهدا و شهدای گلگون کفن انقلاب اسلامی وهمچنین با عرض تسلیت  خدمت خانواده های قربانی سیل  اخیر در استان  آذربایجان شرقی- غربی،کردستان،  اردبیل، زنجان و کرمانشاه که تمام ملت ایران  را داغدار کردند،نطق میان دستور خود را درصحن علنی مجلس آغاز می کنم.

 نماینده  مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت طرح اصلاح قانون مدیریت بحران را درحالی به مجلس ارائه نمی دهدکه این طرح  سه سال است در دستورکار قرار گرفته است،تصریح کرد:وظیفه ستاد بحران و سازمان مدیرت بحران صرفا  مقابله با حوادث در زمان وقوع حادثه نیست.

 وی ادامه داد:امروز فراکسیون مستقلین مجلس با رییس  سازمان حمایت  حلال  احمر جلسه ای مشترک برگزارکرد و بطور واقع بینانه مشخص شد، خدمات رسانی دستگاه  امداد رسانی مناسبی بوده  است بنابراین مشهود است سازمان مذکور به وظیفه خود عمل می کند؛ اما متاسفانه امکانات این سازمان نسبت به کشوری همچون ایران که  آبستن حوادث غیرمترقبه در آن مهیا است،بسیاراندک است.

 خضری با بیان اینکه سازمان  مدیرت بحران  بیشتر از  هرموضوعی نظار گره است، تصریح کرد:ما باید در خصوص  بازنگری که در قانون  داریم،سازمان مدیرت بحران در راستای یک وزارتخانه در نظر بگیرم.

نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس با بیان اینکه ما نیازمند برنامه ریزی اصولی جهت جلوگیری از افزایش خسارت های جانی و مالی در حوادث غیرمترقبه هستیم، افزود: درسیل اخیر متاسفانه 41 نفر مصدوم در شرایطی داریم که برخی ها در حادثه هنوز  مفقود هستند و این امر جای  تاسف دارد و این درحالی که 48 ساعت  سیل درآذربایجان شرقی و غربی، اردبیل  بوقو ع پیوسته است؛اما تنها  یک نفر وزیر از دولت تدبیر و امید از دولت در محل حادثه حضور دارد و اما سوال این است که چرا  در مکان های دیگر کشور که زلزله بوقوع می پیوند،مسئولان به سرعت حضور می یابند.

 خضری  ادامه داد: تذکر جدی به هیئت دولت دارم؛زیرا باید در زمینه حادثه سیل اخیر با جدیت بالاتری حضور به عمل می آورد.

 وی ادامه داد:امسال به برکت نامگذاری مقام معظم رهبری، سال "اقتصاد مقاومتی ؛ تولیدو اشتغال " اعلام شده است،این نامگذاری تلنگر بسیار جدی به دولت بوده  است؛زیرا بطورحتم دولت در برنامه های سال 95 نتوانسته به اهداف عالی نظام راه پیدا کند.

وی اتصریح کرد:اقتصاد مقاومتی مبتنی بر تولیدی  است که منجر به اشتغال شود  تا دراین راستا بتوان در راستای  صادرات نیز حرکت کرد؛بنابراین مشخص است حوزه های مهی همچون کشاورزی را درگیر این موضوع هستند.

 نماینده مردم سردشت و پیرانشهر درمجلس،افزود:12 میلیون جوانان در کشور از سن اشتغال و ازدوجشان درحال گذر هستند و از  همین  رو متاسفانه  سه میلیون300 هزار نفر درکشور  بیکار مطلق داریم.

 وی با بیان اینکه 42 درصد جوانان  فارغ التحصیل ما بیکار هستند،گفت: میزان بیکاران باسواد ما سه برابر بیکاران بی سواد در  این کشور  است و دولت جا دارد با این  تلنگر بیدار شود و با  تدبیر منجر به امید شود؛بدین معنا که کلید امید باید درست بچرخد.

وی ادامه داد:درخصوص  بهبود وضعیت کولبرها  مجلس همفکری  و همدلی مناسبی دارد و طرح سازماندهی کولبرها  ومعیشت مرز نشینان با کمک های مرکز پژوهش مجلس شورای اسلامی و 15 دستگاه  مربوط  درحال بررسی است و تاکنون  4  دستگاه و سازمان   گزارشاتشان را به مجلس ارائه دادند.

وی با بیان اینکه این طرح می تواند منجربه یک قانون قوی شود،ادامه  داد:اجرای این قانون می تواند بهبود وضعیت مرزنشینان و دفاع از  حقوق کولبران ضعیف  و زحمتکش  را درشرایطی درپی داشته باشد که با ساماندهای شغل کولبران؛بتوان شغلی که منجر به جان دادن آنها می شود را  تبدیل به یک شغل مناسب و اصولی تبدیل کرد.

وی ادامه داد دولت میلیاردها دلاربرای خرید هواپیما درنظر گرفته است که  این امر مناسب است؛اما توجه داشته باشید متاسفانه در  مقابل افراد بسیاری در جاده های مواصلاتی براثر حادثه جان خود را از دست می دهند،بنابراین  بهبود وضعیت جاده های مواصلاتی دارای اولویت است و ما بدین معنا انتظار داریم دولت  بهبود  جاده های  مواصلاتی   را در دستور کارقراردهد.

خضری افزود:دربحث بهبود وضعیت فرهنگیان وزارت کشور در زمینه حوزه انتخابیه،استان آذربایجان غربی و کرمانشاه  قول هایی داده است که امیدواریم  هرچه سریعتر محقق شود و این درحالی که تعیین تکلیف کارکنان قراردادی مخابرات و وضعیت استخدامی معلمین حق التدریس از مباحث بسیار مهم است که باید هرچه سریعتر پیگیری و رفع کرد.

وی در  پایان یادآورشد:افزایش نماینده دوم مجلس به حوزهای انتخابیه سردشت وپیرانشهر تا بتوان  برای هرحوزه انتخابیه یک نماینده مستقل داشت، امیدوارم هرچه سریعتر  در دستورکار قرار بگیرد./

نطق میان دستور رسول خضری یکشنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۶4/16/2017 6:04:51 PMhttp://media.icana.ir/Image/2017/04/201704105996260289_Thum.jpg
دانلود

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet