ولادت حضرت امام رضا (ع)
1396/01/27 13:33:24
سرویس صحن
ابوترابی در تذکر شفاهی؛

دولت به جای برجام به دنبال اصلاح ربای قانونمند در بانک‌ها باشد

عضوکمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با بیان اینکه دولت در اولویت‌بندی‌ها دقیق نبوده است، گفت:دولت به جای برجام به دنبال اصلاح ربای قانونمند در بانک‌ها باشد.
دولت به جای برجام به دنبال اصلاح ربای قانونمند در بانک‌ها باشد عضوکمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با بیان اینکه دولت در اولویت‌بندی‌ها دقیق نبوده است، گفت:دولت به جای برجام به دنبال اصلاح ربای قانونمند در بانک‌ها باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/201610101384050557.jpg دولت,به,جای,برجام,به,دنبال,اصلاح,ربای,قانونمند,در,بانک‌ها,باشد Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، "ابوالفضل ابوترابی‌" در نشست علنی امروز (یکشنبه، 27 فروردین ماه) مجلس شورای اسلامی در تذکری شفاهی خطاب به رئیس جمهور گفت:در نخستین تذکر در خصوص اولویت بندی کشور باید گفته شود که متأسفانه اولویت بندی مناسبی از سوی رئیس جمهور انجام نشد.

نماینده مردم نجف آباد، تیران و کروند در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تنها 30 درصد از مشکلات کشور مربوط به تحریم‌ها بود، افزود:رئیس جمهور 4 سال زمان خود را صرف 30 درصد از مشکلات کشور درباره تحریم کرد که متأسفانه این 30 درصد نیز قمار از پیش باخته بود و نتیجه‌ای برای مردم نداشت؛غیر از اینکه 4 سال تمام تخم مرغ ها در یک سبد گذاشته شد که نتیجه بخش نبود.

ابوترابی در تذکر دوم خود خطاب به رئیس جمهوری ادامه داد: علیرغم انتقادات نسبت به ساخت "مسکن مهر" که برخی از آنها وارد است؛اما با سرمایه گذاری بیش از 40 هزار میلیارد تومانی در مسکن مهر حدود 15 میلیون نفر خانه‌دار شده و اشتغال فراوانی در این بخش ایجاد شد. همچنین اقتصاد مقاومتی یعنی استفاده از مصالح داخلی در این طرح اجرا شد.

وی یادآور شد: در این دولت با توجه به اینکه اولویت‌بندی‌ها اشتباه بود کشور بیش از 40 هزار میلیارد تومان برای خرید هواپیما بدهکار شد. همچنین اشتغال مورد نظر در این عرصه به وجود نیامد.

ابوترابی با بیان اینکه این اولویت‌بندی اساسی سبب شد که کشور 4 سال زمان از دست داده و تنها بدهکار شود، افزود: فایده خرید و ورود هواپیما تنها برای 5 درصد از جمعیت که از آن استفاده می‌کنند بوده است.

عضوکمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه اولویت‌بندی اشتباه سبب فراگیر شدن رکود در کشور و زمینگیر شدن تمامی کارخانه‌های بزرگ شده است، تصریح کرد: اگر دولت به جای برجام به دنبال اصلاح نظام بانکی، ربای قانونمند در بانک‌ها و وضعیت تأمین اجتماعی و رفع موانع کسب و کار در صنعت گذاشته بود بهتر نتیجه می‌گرفت./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet