هدر موبایل
1396/01/27 13:35:28
سرویس صحن
در صحن علنی مطرح شد؛

جمالی نوبندگانی: انتقاد از عملکرد صدا و سیما در تهیه برنامه‌های انتخاباتی/ مطهری: نمی‌شود یک جوان 18 ساله در انتخابات ریاست جمهوری ثبت‌نام کند

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی از عملکرد صدا و سیما در تهیه برنامه‌های انتخاباتی در زمان ثبت‌نام کاندیداها انتقاد کرد و نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این تذکر زمانی که می‌گویند رجل سیاسی نمی‌شود از یک جوان ۱۸ ساله ثبت‌نام کرد.
جمالی نوبندگانی: انتقاد از عملکرد صدا و سیما در تهیه برنامه‌های انتخاباتی/ مطهری: نمی‌شود یک جوان 18 ساله در انتخابات ریاست جمهوری ثبت‌نام کند عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی از عملکرد صدا و سیما در تهیه برنامه‌های انتخاباتی در زمان ثبت‌نام کاندیداها انتقاد کرد و نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این تذکر زمانی که می‌گویند رجل سیاسی نمی‌شود از یک جوان 18 ساله ثبت‌نام کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201704105649339245.jpg جمالی,نوبندگانی:,انتقاد,از,عملکرد,صدا,و,سیما,در,تهیه,برنامه‌های,انتخاباتی/,مطهری:,نمی‌شود,یک,جوان,18,ساله,در,انتخابات,ریاست,جمهوری,ثبت‌نام,کند Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، محمدجواد جمالی نوبندگانی در نشست علنی امروز (یکشنبه، 27 فروردین ماه) مجلس شورای اسلامی در اخطار اصل 175 قانون اساسی گفت: در این اصل مشخص شده که صدا و سیما باید در جهت مصالح عمومی حرکت کند، همچنین اصل 113 قانون اساسی اعلام می‌کند که پس از مقام معظم رهبری، رئیس جمهور عالی‌ترین مقام رسمی کشور است و مسئولیت اجرای قانون اساسی و ریاست قوه مجریه را جز اموری که مستقیماً به رهبری مربوط می‌شود برعهده دارد.

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی افزود: زمانی که انتخاباتی برای چنین جایگاه مهم و شامخی با چنین اهمیتی برگزار می‌شود در کنار مسائلی هر کسی با هر شرایطی به خود اجازه میدهد برای ثبت‌نام در انتخابات ریاست جمهوری اقدام کند.

وی ادامه داد: متأسفم که صدا و سیما نیز با برنامه‌هایی که تهیه کرد و با مصاحبه با افراد جوان، نوجوان و افرادی که در قامت کاندیداتوری نبودند و طرح این پرسش که آیا شما نمی‌خواهید برای انتخابات ثبت‌نام کنید به این جو کمک کرد.

جمالی نوبندگانی با بیان اینکه این اقدام صدا و سیما یک خوراک تبلیغاتی برای فضای مجازی و رسانه‌های بیگانه بود، افزود: صدا و سیما قدری مسئله را به سمت استهزاء کشاند، اگر قرار است در جهت مصالح ملی عمل کنیم سوال این است آیا واقعا چنین برنامه‌هایی که به تناوب و تکرار در شبکه‌های مختلف پخش می‌شد و همه شاهد آن بودند در جهت مصالح ملی کشور بود.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه رئیس صدا و سیما به این برنامه‌ها نظر مجددی بیفکند، تصریح کرد: باید برای آینده تذکری باشد تا خودمان برخی مسائل را در جامعه ترویج ندهیم، بهرحال ریاست جمهوری فارغ از اینکه هر شخصی رئیس جمهور شود جایگاه رفیعی دارد در حالی که ما با این کار علیه خودمان تبلیغات سوء راه انداخته‌ایم.

علی مطهری در پاسخ به اخطار جمالی نوبندگانی در خصوص رویکرد صدا و سیما به ثبت‌نام کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری گفت: این تذکر تا حد زیادی وارد است؛البته وزارت کشور نباید از هر کسی ثبت‌نام می‌کرد. درست است که برخی ملاک‌ها جزئی نشده اما همان ملاک‌های کلی اجازه می‌دهد که از بسیاری افراد ثبت‌نام نشود.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: زمانی که می‌گویند رجل سیاسی نمی‌شود؛از یک جوان 18 ساله ثبت‌نام کرد، ان‌شاء الله مسئولان صدا و سیما به این موضوع توجه کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet