ولادت حضرت امام رضا (ع)
1396/01/27 14:03:04
سرویس صحن
در صحن علنی مطرح شد:

تذکرات نمایندگان در اعتراض به طرح دوفوریتی اصلاح ترکیب کمیسیون های تلفیق/مطهری: تشخیص دو فوریتی یا یک فوریتی با خود نمایندگان است

تعدادی از نمایندگان با در دستور قرار گرفتن دوفوریت طرح اصلاح ماده ۴۵ آیین‌نامه داخلی مجلس درباره اصلاح  ترکیب کمیسیون های تلفیق برنامه و بودجه تذکر داده و طرح مذکور را فاقد اولویت برای رسیدگی دو فوریتی به آن دانستند.
تذکرات نمایندگان در اعتراض به طرح دوفوریتی اصلاح ترکیب کمیسیون های تلفیق/مطهری: تشخیص دو فوریتی یا یک فوریتی با خود نمایندگان است تعدادی از نمایندگان با در دستور قرار گرفتن دوفوریت طرح اصلاح ماده 45 آیین‌نامه داخلی مجلس درباره اصلاح  ترکیب کمیسیون های تلفیق برنامه و بودجه تذکر داده و طرح مذکور را فاقد اولویت برای رسیدگی دو فوریتی به آن دانستند. https://cdn.icana.ir/d/019/201612104875195266.jpg تذکرات,نمایندگان,در,اعتراض,به,طرح,دوفوریتی,اصلاح,ترکیب,کمیسیون,های,تلفیق/مطهری:,تشخیص,دو,فوریتی,یا,یک,فوریتی,با,خود,نمایندگان,است Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،" علی ادیانی" در نشست علنی امروز (یکشنبه، 27 فروردین ماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی دو فوریت طرح اصلاح ماده 45 قانون آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی با استناد به ماده 34 آیین‌نامه داخلی مجلس گفت: این دو فوریت قابل طرح نیست چون در تاریخ 16 آذر 95 یعنی کمتر از 6 ماه قبل همین طرح مطرح شد، که مجلس با آن مخالفت کرد؛ لذا هنوز 6 ماه از مخالفت مجلس با این طرح نگذشته است که مجدداً طرح مشابهی در دستور قرار گرفته است.

مطهری در پاسخ به تذکر گفت: این طرح با طرح قبلی تفاوت اساسی دارد.

علیرضا سلیمی نیز نیز در جریان بررسی دو فوریت طرح مذکور با استناد به ماده 160 آیین‌نامه داخلی مجلس متذکر شد: زمان رسیدگی به برنامه و بودجه گذشته است و هر دو را در سال قبل تعیین تکلیف کردیم، حالا چه ضرورتی به وجود آمده است که برخی نمایندگان این طرح را به صورت دوفوریتی مطرح کردند.

نایب رییس مجلس  در واکنش به تذکر سلیمی گفت: اینکه طرح مذکور مصداق دو فوریت است یا یک فوریت، تشخیص آن با نمایندگان است و نمی‌توان این کار را به رییس جلسه محول کرد.

علیرضا رحیمی نیز با در اخطار اصل 66 قانون اساسی تصریح کرد: امروز که در عجب‌شیر و آذرشهر سیل آمده و تعدادی از هموطنانمان جانشان را از دست داده‌اند، فوریت مطرح شدن این طرح کجاست؟

نماینده مردم تهران ادامه داد: قرار است پنج سال دیگر کمیسیون تلفیق برنامه تشکیل شود، آیا از هم اکنون اولویت وجود دارد که ما این را امروز در دستور کار قرار داده‌ایم؟ به نظر بنده رسیدگی دو فوریتی و حتی یک فوریتی به این طرح لزومی ندارد.

علی مطهری نایب رییس مجلس شورای اسلامی، در پاسخ به این اخطار گفت:‌ دو نگاه در خصوص این طرح وجود دارد؛ یک عده می‌گویند فرصت خوبی است تا موارد مربوط به بودجه مورد رسیدگی قرار گیرد و عده‌ای دیگر معتقدند وقت برای رسیدگی به بودجه زیاد است و اظهارنظر و تصمیم‌گیری درباره بودجه از هم‌ اکنون زود است در نتیجه نظر نهایی در خصوص رسیدگی دو فوریتی یا یک فوریتی با خود نمایندگان است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet