ولادت حضرت امام رضا (ع)
1396/01/28 08:13:54
سرویس استان ها
همتی:

مردم آگاهانه و هوشیارانه دست به انتخاب می‌زنند

نماینده مردم سمنان مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا گفت: انتخابات صحنه‌ای حساس برای نظام جمهوری اسلامی ایران است.
مردم آگاهانه و هوشیارانه دست به انتخاب می‌زنند نماینده مردم سمنان مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا گفت: انتخابات صحنه‌ای حساس برای نظام جمهوری اسلامی ایران است. https://cdn.icana.ir/d/019/201703102326666180.jpg مردم,آگاهانه,و,هوشیارانه,دست,به,انتخاب,می‌زنند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛احمد همتی درباره انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا اظهار کرد: انتخابات صحنه‌ای حساس برای نظام جمهوری اسلامی ایران است.

وی تصریح کرد: قانون اساسی کلیاتی را برای خصوصیات رئیس‌جمهوری در نظر گرفته و ازجمله آن‌ها، می‌توان به رجل سیاسی بودن، مدیر و مدبر بودن و اعتقاد به نظام داشتن را اشاره کرد که این اصول مصادیقی هم دارد.

نماینده مردم سمنان، مهدی‌شهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مردم به‌عنوان صاحبان نظام و مملکت باید در انتخاب خود به این اصول و مصادیق آن توجه کنند،افزود:مردم آگاهانه انتخاب می‌کنند و کسانی که احکام و اصول نظام جمهوری اسلامی را زیر سؤوال می‌برند، در دیدگاه مردم منفور هستند.

همتی با تأکید بر اینکه رئیس‌جمهوری باید در عمل اعتقاد به نظام جمهوری اسلامی را نشان دهد، تصریح کرد:رئیس‌جمهوری نباید دروغ بگوید و تظاهر کند.

وی با اشاره به اینکه مدیر و مدبر بودن باید در عملکرد مدیریتی و کارنامه کاندیدای انتخاباتی مورد بررسی قرار گیرد، اضافه کرد: مردم به کسی که پشت تریبون تصمیم می‌گیرد و هیاهو می‌کند، توجهی ندارند و آگاهانه و هوشیارانه دست به انتخاب می‌زنند.

نماینده مردم سمنان،مهدی‌شهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ممکن است یک فرد در انتخابات ریاست جمهوری و نمایندگی مجلس شورای اسلامی از حمایت‌های گروه و جناح خاصی بهره‌مند باشد، افزود: کاندیداهای انتخاباتی باید بعد از رئیس‌جمهوری و نماینده مجلس شدن بدانند که نماینده مردم در این سمت هستند.

عضو کمیسیون بهداشت مجلس در مجلس با تأکید براینکه گاهی احزاب حمایت رسمی از افراد در عرصه انتخابات دارند، گفت: وقتی فرد رأی آورد و رئیس‌جمهوری و نماینده مجلس شد، احزاب نباید دنبال سهم‌خواهی باشند؛ بلکه باید از وی حمایت‌های فکری کنند.

وی با اشاره به اینکه گاهی این حمایت‌ها به شکل باندی انجام می‌شود، تصریح کرد: چون باندی از این حمایت‌ها صورت می‌گیرد، قطعاً سهم‌خواهی می‌کنند که این مسأله کشور را فلج کرده و به سقوط می‌کشاند.

عضو فراکسیون امید مجلس اظهار کرد: ملت ایران یک بار دیگر در ۲۹ اردیبهشت‌ماه در انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا شرکت خواهند کرد و حماسه‌ای دیگر خلق خواهند کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet