خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1396/01/27 14:50:55
سرویس سیاسی
داداشی:

اقتدارگرایی در آنکارا منجر به دیکتاتوری در ترکیه می شود

نماینده مردم آستارا با بیان این که اردوغان تحت تاثیر القاعات صهیونیستی و سعودی قرار گرفته است ، گفت: مردم سالاری و توزیع قدرت در همه کشورها مانع فساد و دیکتاتوری شده است اما تمرکز قدرت در دست رئیس جمهوری موجب تشدید وخامت اوضاع ترکیه خواهد شد.
اقتدارگرایی در آنکارا منجر به دیکتاتوری در ترکیه می شود نماینده مردم آستارا با بیان این که اردوغان تحت تاثیر القاعات صهیونیستی و سعودی قرار گرفته است ، گفت: مردم سالاری و توزیع قدرت در همه کشورها مانع فساد و دیکتاتوری شده است اما تمرکز قدرت در دست رئیس جمهوری موجب تشدید وخامت اوضاع ترکیه خواهد شد. https://cdn.icana.ir/d/019/201605102888572751.jpg اقتدارگرایی,در,آنکارا,منجر,به,دیکتاتوری,در,ترکیه,می,شود Icana

ولی داداشی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت گفت: رجب طیب اردوغان اگرچه تا پیش از بیداری اسلامی رویکردی دموکراتیک در مسائل داخلی و خارجی ترکیه داشت اما امروز تلاش می کند با رویکردی دیکتاتوری ، همه قدرت را در آنکارا به چنگ بگیرد.

نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی گفت: توهم عثمانی گرایی که توسط رژیم سعودی و رژیم صهیونیستی آفتی است که تمام ابعاد زندگی رئیس جمهوری ترکیه را تحت الشعاع قرار داده است .

وی در ادامه افزود: ترکیه در مسیر تشدید تنش ها و درگیری های خاورمیانه گام برمی دارد و ما شاهد این هستیم که اردوغان مواضع خصمانه ای را علیه دمشق اتخاذ کرده است.

داداشی گفت: متاسفانه دولت ترکیه تحت تاثیر القاعات سعودی و صهیونیستی ایران را به عنوان دشمن امنیت و ثبات آنکارا نگاه می کند اما فراموش کرده است که تهران در شب کودتا از دموکراسی در این کشور دفاع کرد.

وی با بیان این که اردوغان در زمین رژیم صهیونیستی ایفای نقش می کند ، گفت: ایران هرگز در امورداخلی ترکیه دخالت نکرده و برای دیدگاه های مردم این کشور ارزش ویژه ای قائل شده است اما وضعیت امروز این کشور از وضعیت مطلوب فاصله زیادی دارد.

این نماینده مجلس دهم گفت: مردم سالاری و توزیع قدرت در همه کشورها مانع فساد و دیکتاتوری شده است اما تمرکز قدرت در دست رئیس جمهوری موجب تشدید وخامت اوضاع ترکیه خواهد شد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet