هدر موبایل
1396/01/29 08:39:55
سرویس اجتماعی
کمالی‌پور مطرح کرد:

شورایعالی راهبردی دادرسی الکترونیکی در یک سال اخیرجلسه نداشته است

عضو ناظر مجلس در شورایعالی راهبردی دادرسی الکترونیکی با انتقاد از عدم تشکیل جلسات این شورا در یک سال گذشته، گفت: تحقق اهداف این شورا موجب کاهش هزینه‌های اوراقی، افزایش سرعت و سالم سازی رسیدگی پرونده‌ها می‌شود.
شورایعالی راهبردی دادرسی الکترونیکی در یک سال اخیرجلسه نداشته است عضو ناظر مجلس در شورایعالی راهبردی دادرسی الکترونیکی با انتقاد از عدم تشکیل جلسات این شورا در یک سال گذشته، گفت: تحقق اهداف این شورا موجب کاهش هزینه‌های اوراقی، افزایش سرعت و سالم سازی رسیدگی پرونده‌ها می‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201607103082445198.jpg شورایعالی,راهبردی,دادرسی,الکترونیکی,در,یک,سال,اخیرجلسه,نداشته,است Icana

یحیی کمالی‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت در توضیح وظایف و عملکرد شورایعالی راهبردی دادرسی الکترونیکی، گفت:  موضوع الکترونیکی شدن سیستم اداری و جمع شدن دفاتر کاغذی از مجموعه‌ها به جهت عیوب متعدد در دستور کار دولت و قوه قضاییه قرار گرفت.

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی با یادآوری دادرسی سنتی، تصریح کرد: در گذشته و البته دادرسی به شکل سنتی بود، اما در وضعیت فعلی دادرسی الکترونیک راه‌اندازی شده تا بتوان رسیدگی به تخلف‌ها در محاکم قضایی را به شکل سیستمی بررسی و دنبال کرد.

کمالی پور با بیان اینکه رئیس قوه قضاییه به جهت اهمیت موضوع دادرسی الکترونیکی به عنوان رئیس شورای عالی راهبردی دادرسی الکترونیکی انتخاب شده است، افزود: ارکان تصمیم‌گیر و اثرگذار دستگاه قضا هم به عنوان اعضای این شورای عالی برگزیده شدند اما متاسفانه از زمان آغاز به کار مجلس دهم این شورا هنوز تشکیل جلسه نداده است.

عضو ناظر مجلس در شورایعالی راهبردی دادرسی الکترونیکی با بیان اینکه شورای عالی راهبردی دادرسی الکترونیکی تاکنون اثرگذاری خاصی نداشته است، گفت: تحقق اهداف و وظایف این شورای عالی به کاهش هزینه‌های اوراقی، افزایش سرعت در رسیدگی به پرونده‌ها و سالم سازی فرایند رسیدگی کمک می‌کند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet