ایام محرم 1398
1396/01/27 14:58:19
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان اعلام کرد:

ارتقای سطح معیشت مردم مهمترین اولویت سال 96

نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس شورای اسلامی، ارتقای سطح معیشت مردم را مهمترین اولویت سال ۹۶ بیان کرد.
ارتقای سطح معیشت مردم مهمترین اولویت سال 96 نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس شورای اسلامی، ارتقای سطح معیشت مردم را مهمترین اولویت سال 96 بیان کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606106779302850.jpg ارتقای,سطح,معیشت,مردم,مهمترین,اولویت,سال,96 Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، محمد حسینی افزود: ارتقای سطح معیشت مردم در گرو رونق اقتصادی است و لازمه آن ایجاد اشتغال در کشور و کاهش نرخ بیکاری در بین جوانان به خصوص افراد دارای تحصیلات عالی است.

وی با تاکید بر اینکه اشتغال به دغدغه اصلی کشور تبدیل کشور شده است، اظهار کرد: از این رو مقام معظم رهبری با درک شرایط فعلی کشور گفتمان غالب نظام در سال 96 را حول محور اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال تعیین کردند و راهکارهای تقویت تولید ملی و اشتغالزایی را بیان فرمودند.

این نماینده مردم در خانه ملت با اشاره به اولویت‌های استان مرکزی به عنوان یک استان صنعتی کشور گفت: گرچه استان مرکزی به دلیل برخورداری از صدها واحد تولیدی و صنعتی کوچک از نرخ بیکاری کمتری نسبت به سایر استان های کشور برخوردار است، اما جاذبه‌های صنعتی و کشاورزی این استان و ظرفیت‌های خاص آن موجب شده است تا این استان با پدیده مهاجرپذیری مواجه باشد.

وی ادامه داد: از این رو موضوع اشتغال و تقویت تولید ملی در این استان نیز یکی از اولویت‌هایی است که همانند سراسر کشور باید مورد توجه قرار گیرد و برای آن برنامه مدونی عملیاتی شود.

حسینی، صنعتی بودن استان مرکزی را دلیلی برای نگاه ویژه دولت به تولید و اشتغال دانست و تصریح کرد: رکود اقتصادی حاکم بر کشور تاثیر منفی بر فعالیت واحدهای صنعتی و تولیدی کوچک و بزرگ استان داشته است به طوری که موجب تعطیلی بسیاری از واحدهای استان شده است.

وی راهکار برون رفت از شرایط فعلی را تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی دانست و بر برگزاری جلسات مستمر ستاد اقتصاد مقاومتی استان تاکید کرد و گفت: یکی از مباحثی که باید در جلسات ستاد اقتصاد مقاومتی استان پیگیری شود تامین زیرساخت‌های لازم است تا با بهبود وضعیت زیرساخت‌های استان بتوان از تولید حمایت کرد و اشتغال ایجاد شود.

به گزارش ایسنا، این نماینده مردم در خانه ملت با اشاره به موفقیت‌های دولت در کنترل تورم اظهار کرد: دولت گام‌های اولیه را برای کاهش نرخ تورم در سال گذشته برداشت، اما رکود حاکم بر کشور بخش اعظمی از نیروی کار کشور را بیکار کرد که دولت با پرداخت سرمایه در گردش به صنایع و واحدهای تولیدی در قالب طرح رونق تولید تا حدودی توانست شرایط را بهبود بخشد که نیاز به تداوم دارد.

انتهای پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet