هدر موبایل
1396/01/27 15:50:25
سرویس سیاسی
رحیمی جهان‌آبادی:

اراده جمعی حاکمیت لازمه مقابله با ثبت نام گسترده در انتخابات ریاست جمهوری/ قانون اساسی شرایط کلی را بیان کرده است

عضو کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامی، گفت: اصلاح شرایط ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری در قانون اساسی و قوانین عادی به اراده جمعی حاکمیت نیاز دارد.
اراده جمعی حاکمیت لازمه مقابله با ثبت نام گسترده در انتخابات ریاست جمهوری/ قانون اساسی شرایط کلی را بیان کرده است عضو کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامی، گفت: اصلاح شرایط ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری در قانون اساسی و قوانین عادی به اراده جمعی حاکمیت نیاز دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/201607109222943098.jpg اراده,جمعی,حاکمیت,لازمه,مقابله,با,ثبت,نام,گسترده,در,انتخابات,ریاست,جمهوری/,قانون,اساسی,شرایط,کلی,را,بیان,کرده,است Icana

جلیل رحیمی جهان‌آبادی در گفت‌‎وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص ثبت نام گسترده افراد در مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: ثبت نام های گسترده در انتخابات ریاست جمهوری باعث سرافکندگی شد و نشان داد که قانون ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری باید تغییر کند.

نماینده مردم تربت جام و تایباد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اگر شرایط ثبت نام ریاست جمهوری تغییر نکند، هر دوره با این وضعیت مواجه خواهیم بود که وهن کشور است، بیان کرد: مانند سایر کشورها باید پروسه ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری و مجلس شورای اسلامی حزبی شود.

عضو کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامی افراد ثبت نام کننده باید پیشینه خود را ارائه کنند و مانند سایر کشورها کاندیداها باید مبلغی را به عنوان ودیعه پرداخت کنند، ادامه داد: کاندیداتوری در سایر کشورها باید تاییدیه یا امضای برخی افراد را به دست آورند.

رحیمی جهان‌آبادی با بیان اینکه ثبت نام گسترده پیام روشنی برای مجلس شورای اسلامی دارد، متذکر شد: قانون شرایط ثبت نام ریاست جمهوری نیاز به بازنگری دارد، تا در دور بعد شاهد ثبت نام به این صورت نباشیم.

وی در پاسخ به این سوال که اصلاح شرایط ثبت نام نیاز به اصلاح قوانین عادی دارد، یا نیاز به بازنگری قانون اساسی دارد، افزود: اصلاح این موضوع اراده جمعی حاکمیت را می‌خواهد، باید در قانون اساسی نسبت به این موضوع بازنگری شود همچنین در قوانین عادی نیز شرایط ثبت نام ریاست جمهوری باید اصلاح گردد تا هر فردی با هر شرایطی نتواند ثبت نام کند.

عضو کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در قانون اساسی شرایط کلی را برای شرایط ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری بیان کرده و مانع از ثبت نام گسترده افراد نمی‌شود، گفت: جای گله از رسانه‌ها وجود دارد زیرا برای جلب مخاطب با حیثیت کشور بازی می‌کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet