ولادت حضرت امام رضا (ع)
1396/01/27 15:47:26
سرویس اقتصادی
قره خانی مطرح کرد:

محل تولید بنزین پالایشگاه است، نه پتروشیمی/ حداکثر واردات بنزین در سال های اخیر 12 میلیون لیتر بوده است

سخنگوی کمیسیون انرژی گفت:واردات بنزین در کشور نسبت به گذشته ۵ درصد افزایش یافته و حداکثر واردات بنزین در سال های اخیر ۱۲ میلیون لیتر بوده است.
محل تولید بنزین پالایشگاه است، نه پتروشیمی/ حداکثر واردات بنزین در سال های اخیر 12 میلیون لیتر بوده است سخنگوی کمیسیون انرژی گفت:واردات بنزین در کشور نسبت به گذشته 5 درصد افزایش یافته و حداکثر واردات بنزین در سال های اخیر 12 میلیون لیتر بوده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201605108773436934.jpg محل,تولید,بنزین,پالایشگاه,است،,نه,پتروشیمی/,حداکثر,واردات,بنزین,در,سال,های,اخیر,12,میلیون,لیتر,بوده,است Icana

اسدالله قره خانی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،با اشاره به کیفیت بنزین های داخل، گفت: در گذشته بخشی از بنزین در پتروشیمی ها تولید می شد و در زمان تحریم ها،پتروشیمی ها بنزین تولید می کردند که  سبب آلودگی هوا و تولید موادی سرطان زا همانند بَنزِن شده بود.

نماینده مردم علی آبادکتول در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه محل تولید بنزین در پالایشگاه است، افزود:تولید بنزین پتروشیمی ها در شرایط کنونی متوقف شده است، لذا کاهش تولید بنزین طبیعی است و این کاهش تولید باید با واردات جایگزین شود.

واردات بنزین در کشور نسبت به گذشته 5 درصد افزایش یافته است

قره خانی ادامه داد:در شرایط تحریم مواد پتروشیمی باید صادر می شد،تا دلار وارد کشور شود؛اما این اقدام صورت نمی گرفت و پتروشیمی ها به محل تولید بنزین تبدیل شده بود.

وی با بیان اینکه در شرایط کنونی مواد پتروشیمی صادر شده و دلار به کشور وارد می شود، یادآور شد:واردات بنزین در کشور نسبت به گذشته 5 درصد افزایش یافته است، در حالی که واردات خودرو 8 درصد بوده است.

خوراک به رآکتورهای تولید بنزین پالایشگاه خلیج فارس تزریق شده است

قره خانی با بیان اینکه ترازی برای واردات بنزین درکشور وجود دارد،تصریح کرد:میانگین حداکثر واردات بنزین در سال های اخیر 12 میلیون لیتر بوده است،اما گاهی ممکن است در شرایط خاص همانند نوروز واردات بیشتر شده تا ذخیره سازی انجام شود.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد:خوراک به راکتورهای تولید بنزین پالایشگاه خلیج فارس تزریق شده؛اما افتتاح رسمی نشده است، که کمتر از یک ماه آینده افتتاح می شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet