هدر موبایل
1396/01/29 16:27:09
سرویس اجتماعی
ذوالقدر:

هشدار درباره افزایش خودسرانه کرایه وسایل حمل و نقل عمومی / نرخ افزایش کرایه ها باید برابر با نرخ تورم باشد

عضو مجمع نمایندگان استان تهران در مجلس بر لزوم تعیین تکلیف هر چه سریع‌تر کرایه‌های حمل و نقل عمومی پایتخت برای جلوگیری از هرج و مرج در این حوزه تاکید کرد.
هشدار درباره افزایش خودسرانه کرایه وسایل حمل و نقل عمومی / نرخ افزایش کرایه ها باید برابر با نرخ تورم باشد عضو مجمع نمایندگان استان تهران در مجلس بر لزوم تعیین تکلیف هر چه سریع‌تر کرایه‌های حمل و نقل عمومی پایتخت برای جلوگیری از هرج و مرج در این حوزه تاکید کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201608103545118620.jpg هشدار,درباره,افزایش,خودسرانه,کرایه,وسایل,حمل,و,نقل,عمومی,/,نرخ,افزایش,کرایه,ها,باید,برابر,با,نرخ,تورم,باشد Icana

سیده فاطمه ذوالقدر در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در مورد افزایش کرایه‌های حمل ونقل عمومی پایتخت، گفت: افزایش کرایه حمل ونقل عمومی یک رویه سالانه است و باید در این رابطه  به نحوی عمل کرد که رانندگان و همچنین مردم متضرر نشده و توامان دیده شوند.

لزوم تعیین تکلیف سریع‌تر کرایه های حمل نقل عمومی پایتخت برای جلوگیری از هرج و مرج در نرخ کرایه ها

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، بر لزوم تعیین تکلیف هر چه سریعتر کرایه های حمل ونقل عمومی پایتخت برای جلوگیری از هرج و مرج در این حوزه تاکید کرد و ادامه داد: اگر موضوع افزایش کرایه‌ها هر چه سریع‌تر تعیین تکلیف نشود با افزایش غیرقانونی کرایه‌ها از سوی رانندگان مواجه خواهیم شد.

افزایش نرخ کرایه های حمل و نقل عمومی باید برابر با نرخ تورم باشد

وی با بیان اینکه افزایش نرخ کرایه‌های حمل و نقل عمومی باید برابر با نرخ تورم باشد، گفت: افزایش کرایه های حمل و نقل عمومی باید کارشناسانه و اصولی و همچنین بر اساس نرخ تورم پیش بینی شده و در واقع به صورت حداقلی و اصولی باشد زیرا افزایش غیراصولی کاهش استفاده شهروندان از وسایل حمل و نقل عمومی  را به همراه دارد.

 

هرگونه افزایش کرایه حمل ونقل عمومی باید از طریق مجاری رسمی باشد/ رانندگان خودسرانه کرایه ها را افزایش ندهند

این نماینده مردم در مجلس دهم، با یادآوری اینکه هرگونه افزایش کرایه حمل ونقل عمومی باید از طریق مجاری رسمی باشد و رانندگان نباید به طور خودسرانه کرایه‌ها را افزایش دهند، افزود: شهروندان باید رانندگان متخلف را معرفی و دستگاه‌های ذی ربط با این افراد به صورت قاطع برخورد کنند.

 

تعداد وسایل حمل و نقل عمومی به هیچ وجه جوابگوی جمعیت کلانشهر تهران نیست

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس دهم، با انتقاد از اینکه تعداد وسایل حمل ونقل عمومی به هیچ وجه جوابگوی جمعیت تهران نیست، تصریح کرد: افزایش تعداد وسایل حمل ونقل عمومی در پایتخت امری ضروری است که مسئولان شهری و دولت باید به آن توجه داشته باشند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه در  لایحه هوای پاک، وزارت‌کشور موظف شد از محل درآمدهای عمومی شهرداری‌ها و بودجه عمومی خود در قانون بودجه (هر یک به‌میزان پنجاه درصد)، ناوگان حمل و نقل عمومی درون شهری را به میزان سالانه پنج درصد (5%) با اولویت کلانشهرها و شهرهای بزرگ افزایش دهد، یادآور شد: انتظار می رود با تامین اعتبارات لازم شاهد افزایش تعداد حمل و نقل عمومی در پایتخت باشیم./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet